Zlepšená hra ve druhém poločase fotbalistům Sázavy k bodům už nepomohla

04.09.2018 20:56

Městec Králové - K zápasu druhého kola I. B třídy, skupina C cestovali fotbalisté Sázavy v neděli na hřiště SK Městec Králové:

Městec Králové - Sázava 3:0 (2:0)

Hosté nezačali příliš dobře, už ve 2. minutě inkasovali. "Byl to podobný gól, co jsme dostali před týdnem s Vrdy. Průniková přihrávka přišla z půlky mezi stopery, jeden se spoléhal na druhého, Král šel sám na bránu a 1:0," popisoval první gólový moment trenér Sázavy Pavel Chuchla. "Gól nás hodně zasáhl, do konce poločasu jsme se z toho nemohli dostat, naše hra nebyla dobrá, prohrávali jsme souboje. Domácím gól hodně pomohl, mohli hrát více zezadu a čekat," přiznal. A to ještě před přestávkou Sázava inkasovala druhou branku z pokutového kopu. "Penalta nebyla, ta byla z pořadu neváhej a skoč," naznačil kouč a pokračoval: "Prohrávali jsme zaslouženě, naše hra dobrá nebyla. Do druhého poločasu jsme prostřídali, hra se zlepšila. Přitlačili jsme na pilu, hru zrychlili, zjednodušili. Měli jsme tam náznaky, ale vždy nám chyběl krok a nebo nám míč odskočil. Problém byl i počasí - druhou půli se zatáhlo tak, že nebylo vůbec vidět, z oblohy padaly proudy vody. Posledních dvacet minut nebylo vůbec nic vidět a jen se valila voda. Celkově úroveň hry tím trpěla."

Domácí se po přestávce prosadili ještě potřetí. "Namazali jsme jim na gól, když jsme měli míč v moci. Třetí gól už asi nic neřešil," poznamenal Pavel Chuchla. "Druhá půle byla z naší strany o poznání lepší. Dali jsme si míč ve středu hřiště, seběhli si pro něj. Bohužel jsme ho někdy drželi více, než bylo třeba, čtyři, pět průnikových přihrávek mohli přijít dříve. Pořád čekáme na nějakou jasnou akci, ale tak to nefunguje. Středoví hráči to mohli dát dříve, i do prostoru," hodnotil zápas kouč a doplnil: "Ve druhé půli jsme se zlepšili, šli jsme více do soubojů, nebáli se, hru jsme zpestřili a tlačili jsme. Nebáli jsme si jít pro míč s hráčem v zádech. Vapadalo to lépe, ale celkově domácí vyhráli zaslouženě. Pro výsledek si šli důrazněji, více bojovali, hráli jednodušeji. My se musíme zlepšit."

Branky: 2. Král, 33. pok. kop Černovský, 73. Ročín. Rozhodčí: Hlavnička - Kvasnička, Šmejkal. ŽK: M. Hradečný, Z. Hradečný - Kyselka, L. Skála. Diváků: 199. M. Králové: Chrastný - M. Hradečný, Táborský, Vocásek, Jizba, Z. Hradečný, Novotný (46. Ročín), Král (72. Poděbradský), Černovský, Blažek, Tůma. Sázava: Hrbek - Marek Chrpa (73. A. Danko), Kyselka, Král, Chuchla - Nepraš, Dušek, Martin Chrpa, Sochor - Keltner (46. L. Skála), Havránek. Trenér Pavel Chuchla.