Ústřední postavou derby byl rozhodčí Pavel Kubečka, třikrát tahal červenou kartu!

09.06.2024 10:52

Sázava – Kácov 2:1 (1:1)

Podle sázavského trenéra Pavla Chuchly bylo utkání vyrovnané. „Potom z toho pan rozhodčí udělal neuvěřitelný guláš,“ naznačil a dodal: „Hrálo se normálně, bez ďábelský zákroků.“ Přesto sudí vyloučil tři hráče, toho prvního Tomáše Koubka ze Sázavy v 56. minutě. „Tím jsme přišli o dalšího našeho nejzkušenějšího hráče,“ připomněl stav týmu kouč a popsal vyloučení ze svého pohledu: „Druhou žlutou kartu dostal za to, že mu brankář skočil na záda. O gólmanovi ani nevěděl, prostě nesmysl.“

To však nebylo vše, hosté šli v 74. minutě do devíti po vyloučení Ondřeje Peroutky a Lukáše Vebra. „Náš šel sám na bránu, tak dostal červenou kartu Peroutka. Lukáš Vebr mu tam něco řekl a šel ven taky,“ dodal Pavel Chuchla a vrátil se k utkání: „Hosté nastoupili bez střelce Jana Jíchy, tím byli výrazně oslabení, podobně jako my jsme oslabení bez našich klíčových hráčů. Naši v rámci možností dřeli, bojovali. Krátce po našem vedoucím gólu jsme si nechali dát nesmyslně na 1:1 přes naši levou stranu, kde máme zraněného Láďu Krále, který je rád, že je na světě. My jsme měli v prvním poločase nějaké náznaky, hosté nic velkého. Ve druhém poločase jsme šli sami na kasu, opět jsme neomylně místo po zemi stříleli na ruce. Z toho už mě raní mrtvice! Proti devíti jsme dali branku z rohu, potom jsme chodili sami na bránu, ale buď to byl ofsajd anebo jsme z toho udělali prapodivnou virguli.“

Sezonu Sázava uzavře za týden v Uhlířských Janovicích. „Budeme i bez Koubka, pojedeme tam s naší juniorskou reprezentací, to bude oříšek,“ smál se nakonec Pavel Chuchla.

Trenér Kácova Michal Veliký byl ze zápasu hodně naštvaný, hlavně na své hráče. „Přistoupili jsme k němu jako k pátečnímu tréninku,“ zlobil se a zdůraznil: „V Sázavě jsme chtěli vyhrát, pořád jde o naše postavení, dřeli jsme. Zápas byl naprosto férový.“ Také první vyloučení Tomáše Koubka se Michalu Velikému moc nezdálo. „Byl vyloučený po druhé žluté kartě po normálním souboji, kdy šli s gólmanem oba do balónu,“ popisoval první moment a dodal: „U nás byl vyloučený Ondřej Peroutka, když na čtyřiceti metrech sáhne po hráči, za mě to byla červená karta hodně přísná. Samozřejmě tam šli kluci okolo, rozhodčího počastovali a vyloučen byl ještě další.“

Michal Veliký je hlavně naštvaný na svůj tým, který měl v 56. minutě početní výhodu, kterou nevyužil. „Bylo to za stavu 1:1 a my jsme neudělali nic proto, abychom zápas vyhráli. Nic alespoň trochu navíc, mysleli jsme, že se nám nemůže nic stát,“ řekl a dodal: „Potom měla Sázava jednoho navíc, domácí hráli o všechno a chtěli více. My jsme ten zápas ale absolutně nevypustili.“

Na hřišti se v kácovské sestavě objevil šestnáctiletý Ondřej Vaník. „Situaci zvládl naprosto výborně, bohužel jsme ale v poločase museli dvakrát střídat kvůli zranění a on to odnesl, protože jsme museli přeskupit řady. My jsme druhou půli absolutně nezvládli takticky, starší a zkušenější kluci to nezvládli, přistoupili jsme k tomu hrozně špatně. Náš gólman nás podržel, tři, čtyři gólovky soupeři chytil. Hráli jsme na hřišti desátého týmu tabulky a měli jsme ho porazit. Se vší úctou k soupeři, jsme proti horšímu týmu nehráli. To je naše smutná vizitka,“ uzavřel Michal Veliký.

Branky: 2. Kolařík, 82. Skála – 11. Solnář. Rozhodčí: Kubečka – Nehasil, Procházka. ŽK: Dušek, Král, Martin Chrpa, Koubek, Ksandr – Solnář, J. Petrů. ČK: 56. Koubek – 74. Peroutka, 74. L. Vebr. Diváků: 100. Sázava: Tichovský – Procházka (71. Šim. Dytrich), Skála, Ksandr, Král – Dušek, Martin Chrpa, Koubek, Danko (46. Sochor), Kalina (46. Míšek) – Kolařík. Trenér Pavel Chuchla. Kácov: Mejstřík – Hošta, Solnář (46. M. Svoboda), J. Petrů, Peroutka – Vaník (46. Michal Zeman), L. Vebr, Cettl (46. Černík, 68. Blažek), Jan Kmoch (63. Futera) – Martin Zeman, V. Štorch. Trenér Michal Veliký.