Uhl.Janovice-Sázava

25.09.2021 21:56

U. Janovice – Sázava 3:2 (1:0)

Domácí si za první poločas připravili několik dobrých šancí, tu první už ve 3. min., kdy Beneš posadil přesný centr na hlavu Srby, který ale mířil vedle! V 5. min. si oba spolupráci zopakovali, Beneš tentokrát přihrávkou po zemi vysunul Srbu, který míč umístil přesně k tyči – 1:0. Domácí v 10. min. chybovali v rozehře, Keltner poslal Švece, který z jasné pozice minul branku uhlířů! V 15. min. Keltner ranou z třiceti metrů nadělal starosti brankáři Kmochovi. I když hosté postupem času hru vyrovnali, blíže ke gólu byly Uhlířské Janovice: Ve 27. min. při brejkové situaci R. Tancer prodloužil míč po levé straně na J. Koppa, jeho centr před gólmanem Hrbkem Beneš minul a účinek neměl ani ostrý Srbův centr z opačné strany. Ve 33. min. Srba vrátil další přetažený centr, obrana Sázavy ale na brankové čáře míč odkopla a při dorážce Beneše se vyznamenal skvělým zákrokem brankář Hrbek. Ve 37. min. Srbova hlavička po rohovém kopu na zadní tyč proskákala pokutovým územím zpět až k J. Koppovi, který mířil vedle!

Na začátku druhé půle se zdálo, že Sázavští získávají půdu pod nohama. V 52. min. se Martin Chrpa dostal za obranu, jenže gólman Jar. Kmoch vyrazil míč nohou. Domácí vrátily do sedla dva slepené góly: Nejprve po dlouhém výkopu a vyhraném souboji se dostal za zadní řadu hostů Beneš a upravil na 2:0, aby vzápětí N. Marek usměrnil hlavou do sítě centr z levé strany – 3:0. S Kavalierem to vypadalo v tuto chvíli zle, hosté se ale nevzdali a koncovku ještě pořádně zdramatizovali. V 65. min. Sochor vysunul Danka, který šel na gólmana sám, ovšem v závěru akce trefil právě jen brankáře uhlířů. V 67. min. dlouhý pas gólmana Hrbka přistál za obranou u Konopiského, který už Kmocha přehodil – 3:1. O dvě minuty později poslal Král další pas za obranu domácích a Švec kontaktní brankou vykřesal pro hosty naději – 3:2. Vyrovnání měl na kopačce v 83. min. Keltner, který si míč narazil, z hranice vápna tlačil střelu do protipohybu brankáře Kmocha, trefil ale jen tyč!

Uhlíři vedli půl hodiny před koncem 3:0 a zápas se zdál být rozhodnutý. „Stačí jediný gól, který mužstvo psychicky nalomí a znervózní. Takový je ale fotbal,“ oddechl si na konci trenér FK Uhlířské Janovice Radek Förster. „Tři body jsou ale dobré, po prvním poločase jsme ale mohli vést výraznějším rozdílem,“ upozornil kouč a dodal: „Byl to zajímavý zápas, klukům děkuji, že vítězství vybojovali.“

I když Sázava v závěru mohutně dotahovala, na hřišti v Uhlířských Janovicích na body nedosáhla. „Škoda, mohli jsme vyrovnat. Nastřelili jsme tyč a měli další závary,“ litoval trenér Pavel Chuchla. „Je vidět, že fotbal je velice vrtkavý,“ upozornil a pokračoval: „Dostali jsme brzy úplně zbytečnou první branku, hru jsme potom srovnali a byli chvíli lepší. Začali jsme je ale pouštět zbytečně do brejků, prohrávali jsme první souboj. Zabíhali za nás a dostávali se do nebezpečných situací, které jsme hasili náhodně nebo jen s velkým štěstím. Už v prvním poločase jsme ale mohli vyrovnat, Švec byl sám před bránou, Janovice si vedení ale zasloužily, protože nebezpečných situací měly více.“ Ve druhém poločase se sice hosté více tlačili na polovinu domácích, inkasovali ale dva slepené góly. „Dostali jsme góly po prodloužených balónech, při kterých jsme se nezajistili. Ty góly jdou na vrub nás, středních obránců. Myslím, že jsme s Lukášem Kalivodou neuhráli důležité míče v pravou chvíli. Udělali jsme chyby, které bychom my dva dělat neměli,“ kál se kouč a dodal: „Dostali jsme se do hry, dali jeden, dva góly a třetí visel ve vzduchu. Byl to dobrý zápas, pro diváky to muselo být zajímavé.“

Branky: 5. Srba, 59. Beneš, 60. N. Marek – 67. Konopiský, 69. Švec. Rozhodčí: Benák – Šmejkal, Šim. Pipek. ŽK: Barták, Zadražil, Doubrava, J. Kopp – Martin Chrpa. Diváků: 120. U. Janovice: J. Kmoch – Barták, Kopecký, Zadražil, Doubrava – D. Randlíszek, Beneš (90. Janoušek), N. Marek (78. Bílek), J. Kopp – Srba (90. Čermák), R. Tancer (51. M. Novotný). Trenér Radek Förster. Sázava: Hrbek – L. Skála, L. Kalivoda, Chuchla, Král – Danko, Keltner (89.Zeman), Martin Chrpa, Sochor, Konopiský – Švec. Trenér Pavel Chuchla.