1. PÚ Uhl. Janovice - Sázava 2:3(0:2)

19.07.2014 17:00

Uhlířské Janovice - Diváci v Uhlířských Janovicích v sobotu odpoledne sledovali první přípravné utkání svého celku. Také pro Kavalier šlo o první herní test v letní přípravě, hosté navíc do hry nasadili dva bývalé hráče uhlířů: Srbu a Wolfa.

U. Janovice - Sázava 2:3 (0:2)

Hosté v prvním poločase lépe kombinovali a vytvářeli si nadějné pozice. Prosadili se ale až v závěru první půle, když ještě před tím domácí D. Kulhánek vysunul Kalaše, ovšem gólman Burcev nohou míč vykopl na roh. Ve 39. min. sražená rána Srby zapadla pod břevno Zárubovy brány, o tři minuty pozdějij Foltýn z vápna zamířil přesně k tyči - 0:2.

V 59. min. hosté upravili na 0:3: Dlouhý pas Duška brankáři Hromádkovi vypadl a zaváhání domácího gólmana potrestal Foltýn. Pak se ale do hry dostali domácí. V 60. min. Kopecký poslal trestný kop do vápna a Veliký hlavou míč tečoval do sítě - 1:3. V. 81. min. Kopecký z pokutového kopu potrestal faul na pronikajícího D. Kulhánka a to bylo z domácí strany vše. V závěru mohli hosté své vedení ještě podtrhnout, jenže přečíslení tři na jednoho zakončil Foltýn je do břevna.

"Sázava je na tom herně dobře, naši někteří hráči pořád neumí pochopit, že se dá hrát i nakrátko, míč si narážet a včas přihrávat," poznamenal trenér FK Uhlířské JanoviceFrantišek Machurka. Přesto jeho hráči některé dobré kombinace předvedli. "Ale potom zase od kombinace upustí," zdůraznil kouč a dodal: "To pochopí, hráčů jsme měli dost, snažili jsme se všechny prostřídat. I ty, co trénují a zatím nemají potřebnou výkonnost. Snažili se ale."

Sázavský trenér Pavel Chuchla poprvé viděl v akci i nové hráče. "Dnes jsme kombinovali, rozdíl mezi týmy na hřišti být vidět musí," uvedl a pokračoval: "Neměli jsme tam špatné akce, padly nějaké branky. Je to příprava, na začátku chceme, aby si hráči zvykli na míč, prostor a hlavně sami na sebe. Máme tady nové hráče, příští týden přijdou další. Potřebujeme se sehrát, říci klukům co mají a co nemají dělat. Noví hráči v dnešním zápase ukázali, že s nimi můžeme počítat."

Za týden Sázava nastoupí proti soupeři z pražského přeboru - ČAFC Praha. "Tento soupeř už nám ukáže směr, kterým se máme ubírat," zdůraznil Pavel Chuchla a dodal:"Už nebude možné zbytečné držení míče, stejně jako v mistrovských zápasech, které se hrají v jiném tempu a bezpečnost v obraně musí být maličko vyšší."

Branky: 60. Veliký, 81. pok.kop Kopecký - 39. Srba, 42., 59. Foltýn. Rozhodčí: Jiří Uher. ŽK: D. Kulhánek, D. Marek. U. Janovice: Záruba (46. P. Hromádka) - Dotlačil (46. D. Randlíszek), P. Boubín, Zadražil, Černík (46. Veliký) - D. Marek, Kopecký, D. Kulhánek (46. M. Novotný), Cypra - Kalaš (80. Förster), N. Marek (46. M. Jelínek). Trenér František Machurka. Sázava: Burcev (59. J. Hrbek) - Konečný (46. Dušek), T. Wolf, Říčař, Chuchla (57. Konečný) - Jelínek (74. Danko), Šmídek, Pohorský (46. P. Hrbek), Foltýn - Srba (66. Pohorský), St. Svoboda (46. Fantys). Trenér Pavel Chuchla.
Další zápasy:
Sobota 26. července od 17 hodin: Č. Pečky - U. Janovice, Sázava - ČAFC Praha.

Fotogalerie: http://www.svoboda.info/galerie/sport1/foto-divaci-v-uhlirskych-janovicich-videli-v-prvnim-pripravnem-utkani-pet-branek.html?show_pict=235913#gal

Zdroj:http://www.svoboda.info/sport/fotbal/do-prvniho-pripravneho-utkani-v-sobotu-nastoupili-uhliri-i-fotbaliste-sazavy.html

Uhlířské Janovice – Prvním přátelským zápasem zahájily v sobotu letní přípravu týmy Uhlířských Janovic a Sázavy. Hosté si z Janovic odvezli vítězství 3:2.

Sázava byla v prvním poločase lepší a vyhrála ho 3:0. „Hosté dobře kombinovali a přehrávali nás. Dostávali se snadno do šancí, ale nepřesně je zakončovali. My jsme měli dvě velké příležitosti z brejku, ovšem neproměnili jsme je," řekl k první půli trenér Uhlířských Janovic František Machurka.

Podobně úvodní dějství hodnotil i hrající trenér Sázavy Pavel Chuchla: „První půlka nevypadala na dané podmínky nejhůř. Bylo sice velké teplo a hráli jsme poprvé, ale hřiště bylo perfektně připravené. Nehráli jsme nejhůř. Domácí jsme tlačili. Snažili jsme se kombinovat a dostávat se do šancí, což se nám celkem dařilo. Kolem třicáté minuty se hra více vyrovnala. Na konci první půle jsme byli zase lepší a dali jsme dvě branky. Tím se zápas zlomil na naši stranu."

Oba týmy do druhé půle prostřídaly své řady a hra se vyrovnala. „Dokonce jsme i dvakrát skórovali. Nejprve snížil Veliký a na konečných dva tři upravil z penalty Kopecký," dodal domácí Machurka a Chuchla pokračoval: „Hra už poté byla neurovnaná. Dostali jsme dva góly po zbytečných chybách, což jsme si zasloužili, protože jsme hráli bohorovně. Místo, aby balon létal, tak jsme si s ním hráli a přicházeli o něj. Opustila nás jednoduchost."

„Celkově jsem spokojený," uvedl Chuchla po utkání, „Výsledek je pěkný. Dvě nové posily, které zkoušíme, se také uvedly dobře, i když se mi u jednoho nelíbila kondice a u druhý si to moc komplikoval. Na tom se však dá zapracovat. Fotbalově a silově jsou na tom dobře. Když ještě kádr doplníme dvěma hráči z Benešova, tak by to mohlo vypadat dobře."

Zdroj:http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/sazava-vedla-v-uhlirskych-janovicich-uz-o-tri-goly-20140721.html