Sázavu srazila neproměněná penalta a dva slepené góly soupeře

17.10.2021 21:02

Sázava – Teplýšovice 2:3 (1:1)

Stejně jako v předchozích zápasech trenér Pavel Chuchla lepil sázavskou sestavu jak vlaštovka hnízdo. „Chyběli nám tři zranění z Kondrace, na lavičce jsme už měli jen dva seniory – Fandu Skálu a Jardu Raise. Do hry jsme poslali šestnáctiletého Davida Procházku, pro kterého to byla premiéra,“ uvedl trenér Sázavy Pavel Chuchla a pokračoval: „Teplýšovice hrají o postup, věděli jsme, co budou hrát. Mají velice silnou pravou stranu, celkově mají dobré, mladé mužstvo, ale přitom už dlouho spolu. Jsou rychlí a šikovní, většinou jde o odchovance Benešova.“

Domácím chvíli trvalo, než se dostali do tempa. „Vzadu jsme si to komplikovali, nakonec jsme dostali takový polovlastní gól, podobně jako v Kondraci. To byla dost zbytečná branka,“ připomněl kouč a pokračoval: „Patnáct, dvacet minut jsme se rovnali, hosté měli ještě nějaký brejk, ale to jsme přežili. Potom jsme se dostali do zápasu, David Kalivoda nastřelil z trestného kopu tyč, Jakub Švec šel za stavu 0:1 sám na bránu a místo zakončení akci zasekl. Nakonec Švec po standardce krásně zavěsil pod víko – 1:1. To nám před přestávkou samozřejmě udělalo radost.“

Na začátku druhého poločasu Keltner kopal penaltu, ale neproměnil ji a ani opakovanou za předčasné vyběhnutí brankáře! „To ho hodně poznamenalo a poznamenalo to i nás,“ přiznal trenér a navázal: „Hosté nám pak dali dva slepené góly, ze standardky a jeden úplně nesmyslný, zbytečný gól do prázdné brány. Hosté spoléhali na brejky, my jsme to nechtěli moc hrotit, abychom neprohráli ještě víc. Nakonec jsme dali na 2:3, ale to už do konce zbývalo málo času. Hosté byli lepší, ale myslím, že se ze zápasu dalo vytěžit o něco více. Penalta byla dost základní, kdybychom vedli 2:1, pomohlo by nám to psychicky i fyzicky, takto nás to hodně přibrzdilo a pomohlo naopak soupeři. Klukům nic nevyčítám, sestavu lepíme, jak to jde. Potřebujeme ještě nějaké body urvat, abychom měli klid.“

Branky: 42., 90. Švec – 12. Zima, 57., 61. D. Král. Rozhodčí: Nehasil – P. Kubečka, M. Kubečka. ŽK: L. Kalivoda – Vilímek, Průcha, Matoušek. Diváků: 100. Sázava: Tichovský – Danko, Chuchla, L. Kalivoda, Sedláček – Procházka, Keltner, Martin Chrpa, Kilián (78. Rais) – D. Kalivoda, Švec. Trenér Pavel Chuchla. Teplýšovice: Franěk – Stěhule, Kubálek, D. Král, Suk, Vilímek, Podhorský, Hruška (86. Šahin), Průcha (78. Klabík), Zima (65. Matoušek), Vyhlídal. Trenér Roman Sedlařík.