Sázavští partyzánskou válkou uhájili tři body proti favoritu!

17.09.2023 18:58

Sázava – Říčany 1:0 (1:0)

Sázavští opět řešili potíže se sestavou. „Věděli jsme, že nám budou chybět dva hráči, já jsem sice hrát chtěl, ale mám zánět v kotníku. Tak jsme museli sestavu trochu upravit ještě před zápasem,“ uvedl trenér Sázavy Pavel Chuchla. „Čekali jsme opravdu těžký zápas, s top týmem v naší soutěži,“ zdůraznil a pokračoval: „Začátek nám vyšel. Hned dvakrát jsme nastřelili břevno, jednou ze střední vzdálenosti, jednou Adam Danko snad ze dvou metrů místo prázdné brány trefil břevno. To mrzelo.“

Přesto se v 16. minutě domácí ujali vedení po standardní situaci. „Hosté objektivně měli více ze hry, mají v týmu Martina a Jana Suse. Oba jim hru tvoří, jsou to oba na tuto soutěž nadstandardní hráči. Udrží míče, nikdy je neodevzdají, Martin navíc v obrovském pohybu, a i když u něj člověk je, balón mu nedá. Ostatní hráči z toho obrovsky těží,“ komentoval hru soupeře a navázal: „My jsme v první půli slušně kombinovali, podrželi jsme míč a měli tři šance, z nichž jsme dali jednu branku. Taky nás jednou podržel brankář Tadeáš Dytrich při rohu soupeře, který kromě toho neměl žádnou vyloženou příležitost. Nám začali hráči pomalu odpadat, Ondra Ksandr si natáhl sval ještě na konci prvního poločasu. Podvázali jsme mu to s tím, že na hřiště ještě musí, tak ještě odehrál patnáct minut. Celý zadek nám obrana držela, bez něj by to bylo složité.“

Poločasové vedení chtěli domácí udržet i po změně stran. „Ve druhém poločase jsme zalezli jako klasičtí partyzáni,“ smál se Pavel Chuchla. „Byla to partyzánská válka, hosté se do nás dostávali složitě. Nakonec jsme si to musel odkulhat i já, hosté tam měli tři situace, kdy to smrdělo. Taky nám nastřelili břevno a také překopli bránu z dobré pozice. Štěstíčko bylo při nás a uhráli jsme tři body, které Sázava hodně potřebuje. Jsme spokojení, kluci se vydali, jezdili jak pily. Vystřídali jsme celou lavičku, k tomu management, správce a pradlenu dresů. A za týden opět nemáme s kým hrát, prostě jsme spokojení,“ smál se nakonec trenér Kavalieru.

Branka: 16. Kalina. Rozhodčí: Benák – Šmejkal, Uher. ŽK: Skála, Brunclík, Šafránek – Čemus. Diváků: 100. Sázava: Tad. Dytrich – Kalina, Skála, Ksandr (57. Šim. Dytrich), Král – Brunclík (48. Zeman, 90. D. Procházka) – Martin Chrpa, Sochor, Šafránek, Danko (78. Chuchla) – Steinocher. Trenér Pavel Chuchla. Říčany: Černý – Čemus (85. Ráž), Haiš, Holub, M. Sus, Jelínek, Klíma, Rathouský (46. Doležal), Vitvar, J. Sus, Červenka. Trenér Jan Vosáhlo.