Sázavský Kavalier prodloužil vítěznou sérii na čtyři zápasy!

02.10.2023 19:54

Sázava – Vlašim B 4:1 (2:0)

Sázavští měli o soupeři hodně informací. „Všichni na ně pěli chválu, jak mladí, dobře připravení kluci hrají rychlý fotbal a jsou podpoření dvěma, třemi zkušenými hráči,“ řekl na adresu soupeře trenér Sázavy Pavel Chuchla. „Naštěstí hosté zkušené hráče do prvního poločasu nenasadili,“ ulevil si a pokračoval: „V první půli jsme dali dva góly a měli další náznaky. Hosté měli také své šance, ale hra byla vyrovnaná. My jsme byli nebezpečnější v přechodové fázi a brejcích. Hosté zase dobře drželi míč a měli velmi dobrý pohyb.“

Domácí se dostali do vedení už ve 3. minutě. „Po velké chybě soupeře, kterému jsme vypíchli míč. Potom jsme přidali druhou branku z penalty a to nás trochu uklidnilo,“ oddechl si kouč a navázal: „Do druhé půli Vlašim poslala na hřiště Karla Hejného z Čáslavi, který je velmi silný a hlavičkář. V Čáslavi nebyl jedním z nejlepších hráčů nadarmo, ještě v minulém roce v divizi.“ Na Karla Hejného domácí nasadili Vojtěcha Šafránka. „To je náš nejsilovější hráč. Ten Hejného hodně eliminoval, ale také toho měl plné ruce a nohy práce,“ upozornil Pavel Chuchla. „V prvních patnácti, dvaceti minutách druhé půle nás hosté hodně přitlačili, ale my jsme se dobře posouvali a s náskokem hráli v klidu a jednoduše. Vypadalo to, že to pro nás bude do konce zápasu těžké a bránivé, ale potom jsme z brejku dali na 3:0 a rychle potom na 4:0. Tím bylo rozhodnuto. Tyto dvě branky byly důležité, protože posledních deset, patnáct minut by pro nás bylo hodně těžkých. Příchodem Hejného a Tavarese se hra Vlašimi hodně zlepšila, ale body jsou u nás. Dlouho jsme podobným výsledkem doma nevyhráli, jsme rádi,“ uzavřel Pavel Chuchla.

Branky: 3., 75. M. Svoboda, 35. pok. kop Šafránek, 80. Kalina – 90.+3 pok. kop Tichý. Rozhodčí: Benák – Šmejkal, Kratochvíl. ŽK: Kalina, Sochor – Št. Zvára, M. Zvára. Diváků: 100. Sázava: Tad. Dytrich – Koubek, Skála, Chuchla, Král – Kalina, Martin Chrpa, Šafránek, Sochor, Steinocher – M. Svoboda. Trenér Pavel Chuchla. Vlašim B: Tichý – Blažek (46. Tavares), Šimeček, Zvára, Dostál, Žirovnický (46. K. Hejný), Zvára, Peška (46. Pešek), Čermák, Lhotka, Dub (74. Brabenec). Trenér Dušan Krása.