Sázava-U.Janovice - 2023

16.04.2023 12:01

Sázava – U. Janovice 2:1 (1:1)

„S prvním poločasem jsem spokojený nadmíru. Hráli jsme dobrý fotbal,“ chválil svůj tým sázavský trenér Pavel Chuchla. „Na soupeře jsme vylezli, měli jsme to dobře postavené. Hosté nebyli schopni rozehrát, na naši polovinu se dostávali sporadicky. Kombinace byla solidní, soupeře jsme dostupovali. Na druhou stranu objektivně jsme se do žádných velkých šancí nedostávali,“ hodnotil hru a pokračoval: „Hlavou jsme nastřelili tyč, Uhlířské Janovice mají velice dobrý tým, rychlá křídla. Měly tam jednu akci po levém křídle, na těžkém terénu to vyřešili dobře a paradoxně jsme dostali na 0:1. Krátce nato jsme po autovém vhazování jsme to přetlačili, Luděk Steinocher to dostal pěkně a prostřelil to na 1:1.“ S přibývajícím časem se těžký terén ještě více zhoršoval. „Hra nám začala malinko váznout, i já jsem tam udělal na začátku zbytečné chyby vzadu. Šance hosty povzbudily,“ upozornil Pavel Chuchla a navázal: „Náš brankář Tomáš Tichovský nás stejně jako v minulém zápase skvěle podržel, za to mu děkuji. I potom jsme měli pár horších přihrávek, prvních dvacet minut druhé půle to nebylo ono. Potom jsme se zvedli, dali jsme dvě tyče, jednu Steinocher neskutečnou z poloviny hřiště. To, kdyby tam zapadlo, byl by to gól půlroku. Po druhé žluté kartě byl vyloučen hostující Randlíszek, my dali na 2:1. Na konci se hosté pokusili o tlak, nakopávali míče. Jednou nám to tam smrdělo gólem, ale bylo to vedle. Na konci dostal červenou kartu po druhé žluté náš stoper Dušek, za zdržování. Jsou to tři body, bylo tady hodně diváků, kterým jsme udělali radost.“

„Prvních třicet minut bylo od nás vlažných,“ upozornil trenér FK Uhlířské Janovice Martin Dotlačil. „Nedostupovali jsme hráče, domácí byli v tlaku. Vytvořili si jednu šanci a nastřelili tyč,“ dodal k prvnímu poločasu a pokračoval: „Do druhého poločasu jsme chtěli být aktivnější, příležitost měl Vyhnánek. Šel sám na brankáře, ale neproměnil.“ V 61. minutě se změnil poměr sil na hřišti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Daniel Randlíszek. „To bylo v době našeho tlaku, byl vyloučen nesmyslně,“ poznamenal kouč a navázal: „I v deseti jsme pokračovali v aktivní hře, zápas rozhodl Luděk Steinocher, který technicky vyčníval a dvakrát jsme ho neuhlídali. Jednou jsme prohráli souboj, podruhé šel sám na bránu. V samotném závěru jsme mohli vyrovnat na 2:2, ale Kulhánkovi to tam nespadlo. Chyběly centimetry.“

Branky: 37., 83. Steinocher – 34. J. Kopp. Rozhodčí: Petýrek – Prosr, Chylek. ŽK: Chuchla, Šafránek, Sochor, Dušek, Steinocher – Barták, Jelínek, Randlíszek, M. Svoboda. ČK: 90.+5 Dušek – 61. Randlístek. Diváků: 150. Sázava: Tichovský – Skála, Dušek, Chuchla, Koubek – Danko (81. Procházka), Martin Chrpa, Sochor, Šafránek – Steinocher, Novák (54. Špalek). Trenér Pavel Chuchla. U. Janovice: Jar. Kmoch – Zadražil, D. Kulhánek, J. Kopp, Barták – Kopecký (38. M. Svoboda), N. Marek (89. R. Tancer), Randlíszek, Jelínek (81. Veselý), T. Kopp – Vyhnánek. Trenér Martin Dotlačil.