Sázava - Sedlec Prčice

11.09.2022 19:42

Sázava – Sedlec-Prčice 3:1 (1:1)

„Máme radost, neuvěřitelnou radost. Hostující tým Sedlec-Prčice je slušný level,“ uznal kvalitu soupeře trenér Kavalieru Sázava Pavel Chuchla. „Viděl jsem je jednou, ale na hřišti na přímo to vypadá jinak. Je to výborný tým, má rozehrávku, na míči si věří a neztratí téměř žádný balón. Je nebezpečný v útoku,“ řekl na adresu hostů a pokračoval: „Naši ale tahali jako koně.“

Domácím se podle kouče povedl vstup do zápasu. „Soupeř začal opatrněji a úplně nenapadal,“ naznačil a navázal: „My jsme od začátku dobře kombinovali, ale hosté začali přidávat – utahovat šrouby.“ Naštěstí se Sázavě podařilo dát vedoucí branku. „Koubek dal skvělý gól ze standardky, hrozně nám pomohl,“ přiznal Pavel Chuchla. „Oni na nás totiž patnáct minut vletěli a bylo to těžké. Něco jsme i přežili,“ doplnil a dodal: „Bohužel jsme těsně před přestávkou inkasovali po standardce. Do druhé půle jsme měli obavy, soupeř hrál opravdu velmi dobře.“

Zápas tak rozhodl David Kalivoda dvěma slepenými brankami v 65., resp. 68. minutě. „Vyšly nám dvě situace, ale ani tak to nebylo rozhodnuté,“ upozornil Pavel Chuchla a pokračoval: „Zbytek zápasu jsme dobře odbránili, brejky jsme využili tak, jak jsme měli. Ze čtyřech jsme dali dva góly. Nebyli jsme pod zásadním tlakem, hosté ale měli více ze hry a góly je srazily dolů. Potom už to na nás chtěli hrnout silově a nákopy, naši neskutečně tahali, výhru si urvali a zasloužili. Sice jsou to pořád jen tři body, ale s tímto týmem se počítají trojnásobně. Kvalita týmu Sedlec-Prčice je jinde než nás ostatních.“

Pavel Chuchla chválil gólmana Tadeáše Dytricha. „Na pravé straně podal neuvěřitelně skvělý výkon Lukáš Skála, svou stranu těžce zavřel, nic tam nepustil,“ uzavřel sázavský trenér.

Branky: 27. Koubek, 65., 68. D. Kalivoda – 44. V. Kabíček. Rozhodčí: Bekešský – Trumpus, Uher. ŽK: J. Kabíček, Davídek. Diváků: 150. Sázava: Dytrich – Skála, Dušek, L. Kalivoda, Král – Danko (52. Novák), Martin Chrpa (88. Zeman, Koubek, Sochor – D. Kalivoda, Steinocher. Trenér Pavel Chuchla. Sedlec-Prčice: Nerad – Sedláček, J. Kabíček, Pištěk (88. Novák), Prchlík, Všetečka (63. Molnár), Davídek, Hájek, V. Kabíček, D. Kabíček, Rataj.