Posázavské derby nabídlo vyrovnanou bitvu, tři body ale nakonec putují do Zruče n/S

03.11.2018 20:27

Sázava – V jedenáctém kole I. B třídy sk. C na sebe narazily dva celky z Kutnohorska. Fotbalisté Sázavy přivítali na domácí půdě Zruč nad Sázavou. 

Sázava – Zruč n/S 0:2 (0:0) 

Trenéra Sázavy Pavla Chuchlu mrzela domácí ztráta: „Výsledek je bohužel špatný. Měli jsme převahu na míči, ale na to se nehraje. V obou poločasech jsme měli velké množství šancí. Vychytal nás brankář. Nebyli jsme schopni dát branku,“ konstatoval. 

„Soupeř hraje hodně z obrany na brejky. Nicméně brejky mají velmi nebezpečné. My jsme měli hru až moc otevřenou. I soupeř měl své šance, nastřelil i tyč. Zápas se mi hodnotí těžko, náš výkon nebyl úplně špatný, ale nedávali jsme šance,“ litoval kouč Sázavy.

„Druhý poločas jsme začali obrovskou šancí, ale poté jsme měli dvacetiminutovku, kdy jsme nehrozili. Soupeř nám nakonec vstřelil branku. Poté jsme ale opět tři šance zahodili a soupeř v poslední minutě vstřelil druhou branku,“ popisoval Chuchla a navázal: „Zápas jsme měli vyhrát. Hraje se ale na branky. Ty dala Zruč a vyhrála tak zaslouženě. Až se bude hrát fotbal na body jako v krasobruslení, tak bychom zřejmě vyhráli my,“ uzavřel Pavel Chuchla v nadsázce. 

Kapitán Zruče nad Sázavou Ondřej Jouza, který po hodině hry viděl červenou kartu, popisoval utkání v Sázavě těmito slovy: „Hrálo se na těžkém terénu. Jednalo se o vyrovnané utkání. Domácí šli v prvním poločase dvakrát osamoceni na bránu, ale my jsme měli také dvě podobné příležitosti. Domácí sice více drželi míč, ale nebezpeční zase tolik nebyli,“ uvedl Jouza.

Ve druhém poločase to bylo vyrovnané. Dvacet minut před koncem jsme se dostali do vedení a domácí tlačili spíše platonicky. Co proletělo na bránu, to chytil náš brankář. Vítězství je pro nás velmi důležité. Chceme získat co nejvíce bodů, abychom měli co nejdříve jistotu záchrany,“ řekl kapitán Zruče nad Sázavou. 

Branky: 70. Zeman, 90. Janda. 

Rozhodčí: Hurych – Procházka, Bydlák. Červená karta: 61. Jouza (Z). Žluté karty: Kysleka, Keltner, Martin Chrpa – Louda, Hájek. Diváků: 80. 

Sázava: Hošťálek – Marek Chrpa, Kyselka, Chuchla, Král – Havránek, Keltner, Martin Chrpa, Sochor – Dušek, Bartoš (77. Danko). Trenér Pavel Chuchla. 

Zruč n/S: Cudlín – Louda, Hájek, Jouza, L. Jelínek – L. Martinák (62. Janda), Viktora, Petrů, Arnolt – P. Jelínek, Zeman.