Pavel Chuchla: „Spíše jako trenér si připadám jako lepič!“

23.10.2021 20:08

Vyžlovka - Sázava 2:2 (1:2)

Bod ze hřiště soupeře trenér Sázavy Pavel Chuchla bere. "I když si připadám spíše jako lepič než trenér," smál se. Narážel tak na sestavu, kterou musí měnit. "Na levém křídle jsme měli patnáctiletého Procházku a na pravém beku padesátiletého Jardu Raise, který měl premiéru v základní sestavě áčka. I když už nějaké minuty odehrál, když střídal, tentokrát to bylo poprvé od začátku," upozornil kouč, který udělal změnu v sestavě už při rozcvičce. "Náš kapitán Ladislav Král si léčí natažený sval, myslel si, že už by to mohlo jít, ale při rozvičce pochopil, že to nepůjde," vysvětlil změnu trenér a pokračoval: "Sestavu vždycky nějak slepíme, budeme ji látat už do konce podzimní sezony. Je to boj, kluky ale musím pochválit, ždímou se, jdou na krev. Potřebovali bychom občas prostřídat ve druhé půli, ale to nejde. Kluci ale makají a dřou, bod, který dnes vydolovali, je dobrý."

Domácím patřily začátky obou poločasů. "Hrají nátlakový fotbal, dlouhé míče na vysokého Šmída vepředu. Je to zkušený hráč, který vyhrává hlavičkové souboje, udrží míče. Nejsou to s ním jednoduché věci," začal hodnotit zápas Pavel Chuchla a navázal: "My jsme na začátku nějaké situace přežili, domácí se ale stejně ujali vedení. Vypadali jsme ale fotbalově, dali jsme si přihrávky. Nakonec David Kalivoda, který se dává do kupy po dlouhodobém zranění, srovnal na 1:1 a Lukáš Kalivoda ze standardky stav otočil."

Hned po obráce Vyžlovka srovnala na 2:2. "Po odraženém rohu do Šobíšek trefil hezky," uznal trenér. "Nám výborně zachytal Patrik Hrbek, měl tam skvělé tři, čtyři zákroky. Má i výbornou rozehrávku, tak si s ním pomůžeme. Je lepší hráč, než my," smál se Pavel Chuchla a dodal: "Potom jsme se oklepali, Danko šel sám na bránu, bohužel trefil brankáře. Následně na Davida Kalivodu byla jasná penalta, rozhodčí, který ale pískal výborně, to viděl jinak. Podle mě penalta byla, on asi nechtěl do toho vstupovat. Ale nechci to dramatizovat. Posledních patnáct minut jsme to chtěli hrát, nakonec Kuba Švec hlavou trefil ještě tyč. Oni tam měli také nějaké tyčky a závary. Mohly vyhrát oba týmy, remíza je asi spravedlivá. Chci pochválit kluky, šli na krev. Chci pochválit i Jardu Raise, zápas odjezdil."

Branky: 17. Souček, 47. Šobíšek - 20. D. Kalivoda, 35. L. Kalivoda. Rozhodčí: Mižič - Zuskin, Braunšveig. ŽK: Dřízhal - Chuchla, L. Kalivoda, Švec, Martin Chrpa. Diváků: 60. Vyžlovka: Kubata - Plandor, Dřízhal, Mouder, Olmr, Maizner (84. Zeman), Dušek, Souček, Kohoutek (67. Muran), Šobíšek, Šmíd. Trenér Michal Šmíd. Sázava: P. Hrbek - Rais, Sedláček, Chuchla, Marek Chrpa - Danko, L. Kalivoda, Martin Chrpa, Procházka - D. Kalivoda, Švec. Trenér Pavel Chuchla