Pavel Chuchla: „Jsme rádi, že jsme ten vlak tam dotlačili!“

24.09.2023 20:23

Miřetice – Sázava 0:3 (0:0)

Po ne příliš povedeném začátku se sázavská „mašina“ konečně rozjela. „Začátek soutěže nás trápil, bylo to kruté,“ přiznal trenér Sázavy Pavel Chuchla. „Ne, že bychom panikařili, ale ze tří zápasů nula bodů při reorganizaci, to nebylo dobré,“ upřesnil a pustil se do hodnocení zápasu: „Dnes jsme hráli opravdu dobře, nevázla kombinace, málo jsme ztráceli míče, měli jsme slušný pohyb. Vytvářeli jsme si příležitosti. O zápase jsme mohli rozhodnout určitě v prvním poločase, protože jsme tam měli tři, čtyři opravdu dobré šance, nastřelili jsme břevno. V prvním poločase jsme dvě branky určitě mohli dát, šance jsme ale hodně marnili a báli se, aby se nám to ve druhé půli nevymstilo. Víme, že Miřetice dokáží udělat nátlakovou hru se standardkami – auty a rohy. Tyto situace jsme ubránili dobře, do ničeho jsme soupeře nepustili. To bylo hodně důležité.“

Góly začaly padat až po změně stran. „Objektivně musím říci, že hra byla více vyrovnaná,“ řekl kouč a dodal: „V 72. minutě tam Láďa Král pěkně najel do vápna a míč uklidil. Tím jsme zápas rozhodli. Domácí museli hru trochu otevřít, my jsme rychle přidali druhou branku a na konci třetí. Miřetice chtěly s výsledkem něco udělat, prostor se nám otevřel pro brejky. Jsme rádi, že jsme ten vlak tam dohnali.“

Branky: 72. Král, 83. Steinocher, 90.+1 Martin Chrpa. Rozhodčí: Pagáč - Neliba, Poncar. ŽK: Herwig – Král. Diváků: 60. Miřetice: Matoušek – J. Přitasil, Brožík, Sushanyn, V. Přitasil, Herwig, Turek (65. Čáp), Jenšík (84. Kamarýt), Pidhurskyi, Jantač. Trenér Štěpán Matoušek. Sázava: Tad. Dytrich – Koubek, Ksandr, Chuchla, Král – Kalina, Martin Chrpa, Šafránek, Sochor, Danko (54, Brunclík) – Steinocher. Trenér Pavel Chuchla.