Nový gólman Michal Hošťálek pomohl Sázavě k premiérovému vítězství

16.09.2018 12:51

Liblice - Fotbalisté Kavalieru Sázava vyrazili k zápasu 4. kola I. B třídy, skupina C na hřiště TJ Liblice:

Liblice - Sázava 1:3 (0:1)

"Na malém hřišti s divným sklonem je kombinace obtížnější," začal hodnotit utkání trenér Sázavy Pavel Chuchla. "Domácí na svém hřišti hrát umí, snaží se nakopávat míče na velké kluky, které mají vepředu. Ti se snaží míče prodlužovat, těží také z dlouhých autů a ze standardek. Na to jsme se snažili připravit, abychom od soupeře odskakovali a míče chytali," upozornil kouč a pokračoval: "To se nám celkem dařilo, v první půli měl soupeř jeden náznak šance. My jsme měli dobré příležitosti a dali na 0:1 gólem ze standardky. Dvakrát nám to domácí vyhlavičkovali z brány, druhý gól jsme mohli přidat ještě v prvním poločase. To se nám bohužel nepovedlo."

Na 2:0 Sázavští zvýšili krátce po přestávce. "Po pěkné akci a střelou proti noze k tyči," řekl Pavel Chuchla. Jenže za pět minut se domácí dostali do zápasu kontaktní brankou. "Brankář vyrazil nastřelený míč ze strany, náš hráč byl úplně sám, přebíral míč a místo toho, aby ho odkopnul, tak si ho potáhl, on mu utekl a Hejda dával do prázdné brány. To byl laciný a fakt zbytečný gól," zlobil se trenér a pokračoval: "Do konce zápasu bylo poměrně dlouho, ale poměrně brzy jsme dali třetí branku, která rozhodla. Zápas se pak dohrál bez větších šancí na obou stranách. Náš výkon odpovídal liblickému hřišti, body jsme moc potřebovali a máme je. Jsme spokojení."

Sázavští se ve čtvrtek posílili o brankáře Michala Hošťálka. "Přišel z Kosmonos, podal velmi dobrý a jistý výkon," chválil gólmana Pavel Chuchla.

Branky: 61. Hejda - 36. Havránek, 56. Král, 75. Bartoš. Rozhodčí: Prosr - T. Drábek, Boček. ŽK: Hejda, Hrstka - Král. Diváků: 60. Liblice: Matouš - P. Nouzák, Pop (46. Fusek), Řípa, Rohn, Vosecký, Vlk, Pačes, Hejda, J. Nouzák, Hrstka. Trenér Petr Samek. Sázava: Hošťálek - Marek Chrpa (85. L. Skála), Kyselka, Chuchla, Král - A. Danko, Keltner, Martin Chrpa, Bartoš - Havránek, Dušek. Trenér Pavel Chuchla.