Jiskra se dočkala první jarní výhry, na domácím hřrišti v derby porazila Sázavu!

02.06.2019 20:14
včera, 20:03

Zruč nad Sázavou - Fotbalisté Jiskry Zruč n. S. se dočkali první jarní výhry, když v rámci 24. kola I. B třídy, skupina C na svém hřišti porazili v sobotu FK Kavalier Sázava:

 

Zruč n. S. - Sázava 3:1 (3:0)

"Konečně, z vítězství máme radost," oddechl si kapitán zručské Jiskry Ondřej Jouza. Domácí už v 17. minutě vedli 2:0. "To pro nás bylo uklidnění," upozornil a navázal: "Jaro hrajeme pod stresem. Přitom jsme měli být v klidu, ale jaro je pro nás špatné, až jsme se pomalu namočili do sestupu, jak výsledky, tak předváděnou hrou." Dvoubrankové vedení ale paradoxně domácím sebral z kopaček aktivitu. "Dvacet minut jsme úplně přestali hrát, vypadali jsme z role. Hosté si připravili některé pološance, vyloženou příležitost ale neměli," zdůraznil Ondřej Jouza. Jiskra potom ještě těsně před přestávkou přidala třetí branku. "Do druhého poločasu jsme nastoupili tak, jako kdyby se nemohlo nic stát. Přestali jsme hrát, ve předu jsme si nevytvořili skoro nic. Sázava v 74. minutě snížila na 3:1, nakonec jsme byli rádi, že jsme vítězství urvali a na jaře konečně vyhráli," doplnil k druhému poločasu zručský kapitán.

"Katastrofa," komentoval prohru ve Zruči nad Sázavou trenér Kavalieru Sázava Pavel Chuchla. "Zruč má pěkné hřiště, ale suché a trávu trochu přerostlou. Už před zápasem jsem říkal, že se míč bude zadrhávat a budeme o něj zakopávat," pustil se do hodnocení utkání a pokračoval: "Celá záložní řada, obránci i útočníci na míč šlápli snad pětsetkrát. Domácí hrát moc nechtěli, zůstali vzadu. My jsme se snažili kombinovat, ale bezcílně. Třetí přihrávka skončila tak, že jsme přes suchý trávník a zadrhávací míč upadli. Góly byly vlastně všechny úplně stejné. Ve druhé půli jsme snížili, měli trochu více ze hry, ale zasloužili jsme si prihrát za hloupost, u některých hráčů i nepřipravenost a lenost."

Branky: 13., 42. Tugsmandakh - 17. pok. kop L. Jelínek - 74. Havránek. Rozhodčí: Stejskal - Meščan, Kuka. ŽK: Havránek. Diváků: 110. Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Kouza, L. Jelínek, L. Martinák - Viktora, Janda (46. Hájek), P. Jelínek, Arnolt - Tugsmandakh, Zeman. Sázava: P. Hrbek - L. Skála, Havránek, Chuchla, Král - A. Danko, Martin Chrpa, Marek Chrpa (46. Sochor), Bartoš - Keltner, Švec (46. Svoboda). Trenér Pavel Chuchla.