Jevany-Sázava-2023

13.05.2023 20:59

Jevany – Sázava 0:0

„Dobré utkání, z naší strany výborně takticky zvládnuté,“ chválil svůj tým trenér Kavalieru Sázava Pavel Chuchla. „Do 10. minuty jsme přežili jednu šanci, potom tam byl nějaký závar po rohu, které mají domácí nepříjemné,“ upozornil a pokračoval: „Od té doby, zvlášť padesát, šedesát minut to byl z naší strany výborný výkon. Vytvořili jsme si čtyři, pět jasných gólových šancí.“ Podle Pavla Chuchly měli hosté na konci prvního poločasu kopat penaltu. „Byl z toho nepřímý kop, to jsem ještě nikdy v životě neviděl,“ naznačil a upřesnil: „Našeho hráče soupeř trefí kopačkou do hlavy, když zakončuje, a my kopeme nepřímý kop.“

Také ve druhém poločase si hosté připravili příležitosti ke skórování. „Měli jsme úplně neuvěřitelnou šanci zpoza malého vápna, hlavou na střed brány. Místo toho, abychom míč trkli, jsme ho jenom lízli. Šance jsme nedávali, jinak bychom vyhráli,“ zdůraznil trenér a navázal: „Domácí jsou kvalitním týmem, do ničeho se ale nedostali. V poli jsme lepší určitě nebyli, byli jsme ale více nebezpeční a dostávali jsme se do mnoha nebezpečných příležitostí. Gól jsme ale z pěti gólovek nevstřelili a to je chyba našich hráčů.“

Nakonec domácí mohli rozhodnout zápas ve svůj prospěch z penalty. „Pět minut do konce jsme ukopli míč, který šel na roh, k našemu hráči doběhl útočník a přepadl mu přes nohu. Z toho byla penalta, kterou domácí nedali,“ popisoval jeden z klíčových momentů zápasu Pavel Chuchla a uzavřel: „Kluky musím pochválit, podali dobrý výkon. Zahráli správně takticky a jeden bod bereme.“

Rozhodčí: Pejša – Sandev, Asník. ŽK: Plášil – Martin Chrpa. Diváků: 120. Jevany: Šilhavý – Štefančík, Moško, Šmejkal (66. Lahoda), Miňovský, Chroust, Rejka, Šobíšek, Ravizza, Hubáček (79. Čechrák), Plášil (82. Krčmář). Trenér David Hubáček. Sázava: Tad. Dytrich – Sochor, Skála, Dušek, Koubek – Danko (87. Tom. Dytrich), Šafránek, Martin Chrpa, Zeman (82. Míšek) – Špalek, Steinocher. Trenér Pavel Chuchla.