Hlízov-Sázava

06.05.2019 20:35

Lídr tabulky I. B třídy přidal do své sbírky další tři body, Hlízov tentokrát porazil Sázavu

včera, 20:24

Hlízov - Ve 20. kole I. B třídy, skupina C přivítal lídr tabulky, fotbalisté Hlízova tým z osmého místa - Kavalier Sázava:

Hlízov - Sázava 6:1 (3:0)

Hlízovští otevřeli skóre po standardní situaci, když Maxa hlavičkoval po centru T. Švába do brankáře a míč do sítě dorazil P. Růžička. Také druhé brance předcházel centr za strany, ovšem tentokrát ze hry a balón si Dušek srazil do vlastní brány. Třetí gól v první půli přidal Křelina hlavou rovněž po centru z pravé strany - 3:0.

O výsledku bylo rozhodnuto, Luk. Křelina z pokutového kopu upravil na 4:0 a v 73. min. Hačka po přečíslení sázavské obrany zvýšil už na 5:0. Hostům vyšel v 79. min. brejk, který zakončil ranou k tyči Švec, poslední slovo ale měli domácí, když se v hostující obraně prosadil M. Frejlach po dlouhém výkopu gólmana Míška - 6:1.

Hlízov navázal na výkon ze Sokolče minulý týden. "Pokračovali jsme ve vysokém presinku, který chceme hrát," připomněl spokojený trenér Hlízova David Linhart. "Sice jsme měli slabší začátek, hosté měli tři rohy, které smrděly, ale potom už nebylo co řešit. Velký rozdíl byl ve zkušenosti a rychlosti hráčů," upozornil a dodal: "Klobouk dolů před Sázavou, která se snažila hrát i za stavu 5:0. Nakonec dala i gól, na to, jaký mají materiál, nehrají špatný fotbal."

"Hlízov byl o level lepší," přiznal trenér Sázavy Pavel Chuchla. "Chyběli nám tři kluci, celou stranu jsem musel postavit z patnáctiletých, šestnáctiletých kluků," upozornil a navázal: "Bylo to na ně trochu hodně, hlavně na začátku utkání než výkon dorovnali. Tím to ale určitě nebylo. Domácí nás roztáhli po hřišti, individuálně jsou na výši. Udrželi každý míč, který potřebovali. My jsme se v první půli dopustili zbytečných chyb, dva góly ze tří jsme dostat neměli - vlastní gól a hodně špatně pohlídaná standardka. 3:0 a po půli už nebylo co řešit. Hlízov byl jasně lepší."

Branky: 11. P. Růžička, 13. vlastní (Dušek), 31., 56. pok. kop Luk. Křelina, 73. Hačka, 90. M. Frejlach - 79. Švec. Rozhodčí: Kvasnička - Hlavnička, Šafránek. ŽK: Navrátil - L. Skála, Král, Marek Chrpa. Diváků: 82. Hlízov: Míšek - T. Šváb, Tafel, Navrátil, Hačka - M. Frejlach, P. Růžička, Kopecký (46. Kvíčala), Šesták - Maxa, Luk. Křelina (62. M. Šváb). Trenér David Linhart. Sázava: Hošťálek - L. Skála, Dušek, Chuchla, Král - A. Danko (73. Zeman), Marek Chrpa, Keltner, Martin Chrpa, Bartoš - Švec. Trenér Pavel Chuchla.