Derby v Sázavě rozhodovaly až pokutové kopy, úspěšnější byli domácí

23.09.2018 20:38

Sázava - V rámci 5. kola I. B třídy, skupina C na sebe v sobotu narazili dva soupeři z loňské I. A třídy: Na hřiště Kavalieru Sázava dorazili fotbalisté FK Uhlířské Janovice.

Sázava - U. Janovice 2:2 (1:1)

Podle sázavského kouče Pavla Chuchly domácí nezahráli špatně. "Udržovali jsme si převahu prakticky po celé utkání. Uhlířské Janovice mají šikovné kluky, hrají jednoduše na vysoké hráče. Občas se míč někam odrazí, oni ho na půlce seberou a jsou schopní zaútočit. Z toho nám hosté dali bohužel dva góly, my jsme výsledek pořád honili," popisoval utkání Pavel Chuchla a pokračoval: "Po patnácti minutách jsme měli vést 2:0 - jednou jsme šli sami na bránu, jednou to brankář chytil. Pak tam byly nějaké standardky, ve vápně soupeře se to pořád mlelo. Do vedení jsme ale nešli, po vstřelené brance se uhlíři zatáhli a my jsme měli hodně práce. Vyrovnali jsme z penalty, po zákroku na lajně. Hosté se rozčilovali, na druhou stranu jsme ve druhém poločase měli kopat jasný pokutový kop za ruku. Ta se nepískala." Sázavský tým podržel svými zákroky brankář Michal Hošťálek. "Pět minut před koncem jsme vyrovnali po pěkné akci - míč zatáhnul Havránek, dal ho proti noze Bartošovi a ten to uklidil na 2:2. V penaltách jsme byli klidnější," dodal k zápasu Pavel Chuchla a doplnil: "S naší hrou nejsem nespokojený, soupeř předvedl také slušný výkon. Bylo to derby, k tomu lidi. Chtěli jsme tři body, máme dva. Kluci dřeli a teď se díváme dopředu."

Podle trenéra Uhlířských Janovic Miroslava Rybky sobotní derby v Sázavě nemělo valnou úroveň. "Utkání bylo vyrovnané, gól jsme dostali sedm minut před koncem a na penalty prohráli," konstatoval a dodal: "První branku jsme dostali z penalty, druhý gól padl po hezké akci domácích: Havránek prošel ze strany, míč vrátil od brankové čáry a Bartoš nás propálil. To byla hezká akce, jedna z mála v utkání."

Pokutové kopy 4:3. Branky: 40. pok. kop Keltner, 82. Bartoš - 18., 75. Marek. Rozhodčí: Benák - Bydlák, Budař. ŽK: Chuchla, Král - Barták, Zadražil, D. Kulhánek. Diváků: 80. Sázava: Hošťálek - Marek Chrpa, Kyselka, Chuchla, Král - A. Danko (46. Sochor), Martin Chrpa, Keltner, Bartoš - Havránek, Dušek. Trenér Pavel Chuchla. Uhlířské Janovice: J. Kmoch - Hrabánek, D. Kulhánek, Zadražil, Barták - Beneš, D. Randlíszek - R. Tancer, N. Marek, Bílek (71. Čermák) - Vyhnánek. Trenér Miroslav Rybka.