Zásmuky - Sázava 0:2 (0:0)

17.08.2013 17:00

Zásmuky - Start do nového ročníku I. A třídy fotbalistům Sázavy před týdnem nevyšel. Ztrátu po prohře s Ostrou na vlastním hřišti ale v sobotu odčinili, dokázali zvítězit v Zásmukách 2:0. Sázavští tak odjížděli hodně spokojení. "Body jsme sakra potřebovali," zdůraznil trenér Pavel Chuchla.

Zásmuky - Sázava 0:2 (0:0)

Do zápasu Sázava nastupovala s pozměněnou sestavou a s obavami. "Zásmuky minulý týden otočily zápas venku, bylo jasné, že sestavily slušný tým," upozornil trenér Sázavy Pavel Chuchla. Hosté proto utkání také začali opatrně. "Chtěli jsme zabezpečit obranu, chtěli jsme zmenšit hřiště, abychom se nedostávali do velkých problémů," naznačil.

Hosté začali aktivně a zahrávali v prvním poločase několik standardních situací. "Hra v prvních dvaceti minutách se nám poměrně dařila," hodnotil zápas kouč a pokračoval: "Bohužel jsme neproměnili dvě, tři šance, které jsme si vytvořili. Ke konci první půle se domácí s námi srovnali a začali hrát také dobře. Začali hrozit standardkami, měli tam i nějaké střely ze střední vzdálenosti."

Po změně stran se hosté rozehráli k dobrému výkonu. "Měli jsme dvě stoprocentní šance, jednu do prázdné brány," zdůraznil a navázal: "Zápas jsme drželi ve své moci, soupeř už nebyl tak aktivní jako v první půli. Už nás ani tolik nenapadal. Měli jsme daleko více prostoru a začali se i více prosazovat útočníci."

Dobrá hra Sázavy v 70. minutě vyústila ve vedoucí branku. "Do konce zápasu jsme stav drželi, čtyři minuty před koncem jsme výsledek potvrdili po velké chybě Zásmuk. Potom už jsme utkání v klidu dohráli," uzavřel Pavel Chuchla.

Branky: 70. Foltýn, 86. Říčař. Sázava: Burcev - Mařinec, Chuchla, Říčař, Král - Jelínek, Marek (55. Sedláček), Konečný, Kuchler - Tesařík (78. Hrbek), Foltýn. Trenér Pavel Chuchla

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/sazavsti-odcinili-domaci-prohru-z-prvniho-kola-a-v-sobotu-zvitezili-v-zasmukach.html

Zásmuky – Po prohře v prvním kole fotbalové I. A třídy jeli odčinit ztrátu bodů hráči Sázavy do Zásmuk. Po bezbrankovém prvním poločase se jim to nakonec v sobotu podařilo a po brankách Foltýna a Říčaře si připsala Sázava první letošní výhru.

Zásmuky – Sázava 0:2 (0:0)

Skóre zápasu otevřel Foltýn v 70. minutě, když se ve středu hřiště uvolnil Jelínek, který vyslal na Foltýna kolmou přihrávku za obranu, ten si posunul balón a prostřelil na přední tyči brankáře. Konečnou podobu výsledku dal Říčař po velké chybě otevřené domácí obrany, když se na hranici velkého vápna objevil úplně sám a nekrytý a přehodil domácího brankáře.

Sázavský trenér Pavel Chuchla byl po zápase šťastný: „Panuje veliká spokojenost, protože prohrát úvodní dva zápasy nové sezony by bylo velmi nepříjemné. Věděli jsme, že vyhrát v Zásmukách, které obměnili kádr, nebude nic snadného, navíc otočili první utkání s Červenými Pečkami. Navíc se nacházíme v situaci, kdy nám chybí řada hráčů kvůli zranění."

První poločas byla hra Sázavy dobrá, i přesto mohli jít do vedení domácí, když těsně před přestávkou vyrobil hrubku hrající trenér Sázavy. „Podle mě jsme nehráli vůbec špatně. I přes bezbrankovou první půli jsme měli dost standardních situací, s nimiž přicházely i šance. Na hřišti byla znát naše velká aktivita. Postupem času domácí vyrovnali hru a minutu před koncem poločasu jsem vyrobil velkou chybu, po níž mohl padnout gól, ale naštěstí hráč místo střely volil přihrávku, kterou jsem doběhl," popsal kritický moment pro Sázavu Pavel Chuchla.

Po závěru první půle bylo trenéru Chuchlovi jasné, že je nečeká v druhém dějství nic snadného, ale domácím jakoby došel dech. „Celý druhý poločas jsme měli hru pod kontrolou, hráli jsme dobře a zásmucké útoky ochably. Vše vyústilo v první branku a následně jsme se uklidnili brankou druhou. Panuje tedy velká spokojenost, protože Zásmuky mají svou kvalitu a vítězství na jejich hřišti se počítá jako každé na půdě soupeře v I. A třídě. Samozřejmě naše situace není bohužel snadná, máme hodně zranění a uvidíme, jak se nám bude dařit za týden s Radimí," uzavřel Chuchla.

Zdroj: http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/trener-sve-zavahani-napravil-a-jeho-tym-vyhral-v-zasmukach-20130818.html