Turnaj v Borotíně

05.08.2013 17:57

Na sobotu 3.8.2013 trenér Pavel Chuchla naplánoval celodenní turnaj v Borotíně, malé obci na pomezí středočeského a jihočeského kraje. Turnaje se zúčatnily vedle nás další čtyři týmy. Praha 1999, Újezd nad Lesy, Uhelné sklady a nedaleké Sezimovo Ústí. Vzhledem k nabitému programu turnaje byli na turnaj nominováni snad všichni hráči, kteří mají ruce a nohy a jsou registrováni v Sázavě, ke kterým se přidali i tři dorostenčíci. Už cesta na sraz, který byl stanoven na půl jedenáctou, byla v sobotním vedru vyčerpávájící. Po cestě byly k vidění zajímavé věci, např. to, že Petr Tesařík a jeho autosalón je všude kam jen bystré oko dohlédne. Po příjezdu na místo určení jsme hned šli zkontrolovat na jakémžě place budeme předvádět své fotbalové parády. S klidným srdcem můžeme říct, že povrch hřiště byl o kousíček měkčí než náš plac. Jinak areál okolo fotbalového hřiště byl takový nemastný neslaný. Ale jelikož jsme přijeli hrát fotbal a ne hodnotit kvality stadiónku, tak nás to moc netrápilo.

K prvnímu zápasu, který se jako všechny hrál 2x25min, jsme od 12:00 naskočili proti týmu Praha 1999. K tomu to zápasu jsme nastoupili v sestavě Burcev - Kuchler, Mařinec, Chuchla, Král - Jelínek, Šmídek, Štěpán, Konečný - Švec, Foltýn. Už podle sestavy je vidět, kdo chyběl. Choceradská boule Jarda Říčař trávil víkend na svatbě (ne vlastní), majitel autosalónu Petr Tesařík, který byl s rodinou na dovolené, a Jirka Marek. Už od začatku zápasu jsem soupeře jasně předčili ve všech aspektech hry a rychle se dostali do vedení 3:0. O první gól se postaral David Konečný, který po hezkém navedení na střed hřiště tvrdou ranou propálil brankáře. O druhý a třetí gól se podělili útočníci Švec s Foltýnem, který ještě potrvdil svou chladnokrevnost, kdy z malého vápna hlavou přestřelil nejen naprosto prázdnou branku, ale i všechno, co je postaveno za ní. Na začátku druhého poločasu jsme jaksi polevili a výsledkem byly dvě obdržené branky, na které se na pravé straně rozhodli reagovat Jelínek s Kuchlerem a po krásné akci upravili na konečných 4:2 pro sázavské barvy.

Druhý zápas hned následoval od 13:00, na který byl nominován B-tým s dorostenci a některými hráči z A-týmu. Nastoupilo se v sestavě Koldcsiter - Rais, Schneider, Mařinec (Prchal), Haláček - Pešta, Dušek, Nepraš, Švehla - Rezek, Foltýn (Švec). Soupeřem byl Újezd. Od zápasu hlavně postraští hráči béčka čekali debakl, ale opak byl pravdou. Od začátku sice měli pražané daleko více ze hry, ale na tutové šance jsme na tom bylo lépe. Foltýn by mohl vyprávět, obzvlášť kdy po parádní kolmici fotbalového básníka Nepraše, neproměnil nájezd. Ale nakonec první poločas skončil výhrou Újezda, který skóroval po chybě Schneidera na přední tyči a nedostatku důrazu hráčů v okolí malého vápna. V druhé půli se ale opět ukázal spinerský instinkt Kuby Švece, kdy hned po zpracování krásně zakončil. Obrat ve skóre přinesl trestný kop těsně za hranicí vápna, kterému se postavil Nepraš a krásně vystřelil přes zeď. Brankář ani neskákal - 2:1. Bohužel chvilku před koncem bylo srovnáno, to když se po chybě mladého Pešty hráč Újezdu dostal na hranici vápna ke střele a po zemi překonal Ivana. Výsledek 2:2 byl příjemným překvapením.

Uhelné sklady, to byl náš třetí soupeř, se kterým jsme se utkali od 15:00. K tomuto zápasu není absolutně co říct, natož něco napsat. Jedním slovem tragikomedie. My jsme neběhali, míč nám odskakoval od nohy dřív než jsme se ho vůbec dotkli, bojovnost u většiny hráčů na bodu mrazu, což je v 35° verdu k podivu. A tak by se dalo pokračovat až by se došlo k tomu, že nás soupeř i v deseti lidech porazil 2:0. Sestava byla stejná jako u prvního zápasu.

Do posledního zápasu naskočil již dosti upravený B-tým. Sestava ve složení Koldcsiter - Prchal, Schneider, Mařinec, Haláček - Pešta, Dušek, Šmídek, Kuchler - Halík, Foltýn poměřila síly se Sezimovým Ústím. Úvod nám moc nevyšel a rychle jsme prohrávali 2:0. Poté se ale rychle tým dokázal otřepat a vyrovnat na 2:2, kdy góly dávali Mařinec po rohovém kopu a Halík po rychlém kontru do prázdné branky. V druhém poločase otočil skóre v náš prospěch agilní Kuchler, kdy se po hezké individuální akci dokázal prosadit a udal konečnou podobu výsledku - 3:2. Zásluhu na tomto výsledku má v životní formě chytající Ivan, který zneškodil jasnou gólovku svým včasným vyběhnutím (i když nevím jestli vyběhnutí není moc silné slovo).

Na turnaji jsme obsadili druhé místo za vítěznými Uhelnými sklady. Nejlepším brankářem byl vyhlášen právě Ivan, který se tam stal snad nejstarším oceněným v historii turnaje. Turnaj byl příjemným zpestřením závěru letní přípravy, která pomalu, ale jistě směřuje k prvnímu mistrovskému utkání, ve kterém na domácím pažitu přivítáme velmi ambiciózní a v přípravě výsledky děsící tým Ostré. Za zmínku ještě stojí poturnajový výlet tři nejmenovaných hráčů A-týmu, kteří jeli bodovat na Novou Živohošť. Bohužel se vrátili s celkem jasnou bilancí 0-0-0. Snad budou v sobotu na hřišti plodnější.