Sázava - Zbraslavice 3:4(1:1)

25.05.2014 17:00

Sestava: Hrbek J. – Dušek, Rezek, Skála, Haláček – Srba, Bárta, Švehla, Konopiský (70. Albrecht) - Hrbek P.,  Švec (70. Nepraš)

Branky: 2x Švec, Rezek (pen.)

Komentář:

Zbraslavice jsou velmi kvalitní mužstvo okresního přeboru, většina jejich hráčů hrála ještě nedávno I.B třídu a proto ani domácí nechtěli nechtěli nic náhodě a nastoupili v posílené sestavě o hráče z A týmu Srbu a Švece. Hra byla od začátku vyrovnaná i přesto, že se hosté hned v 1. minutě ujali vedení, když obrana domácích byla pozorností ještě v kabině. Hrál se pohledný svižný fotbal, kdy domácí měli mírnou převahu a před poločasem  srovnali stav, když se prosadil Švec.

Po přestávce se pokračovalo v dobrém tempu a hosté se ujali vedení 2-1 střelou z 25 metrů. Sázaváci zvýšili tempo a podařilo se jim výsledek otočit ve svůj prospěch po gólech Rosti Rezka z pokutového kopu a Jakuba Švece, který výborně zpracoval centr Konopiského, pohrál si s obránci a nedal brankáři šanci. Vedení domácí uspokojilo a místo , aby kontrolovali hru, nechali soupeři převzít iniciativu a ten tvrdě trestal. Po špatném (ne)vyběhnutí Jirky Hrbka vyrovnali na 3-3 a v nastaveném čase otočili zápas z penalty na svojí stranu. Prohra proti kvalitnímu soupeři mrzí, ale daleko více mrzí fakt, že poslední 3 zápasy se béčko připravilo svojí nedisciplinovaností a tím odpískaných pokutových kopů o několik jistých bodů. Účast v příštím ročníku okresního přeboru je na 99% zachráněna, ale pokud se nezlepší disciplína, přístup a tréninková morálka některých hráčů, tak příští sezónu budeme opět bojovat o udržení.