Sázava - Ostrá 0:1(0:0)

10.08.2013 17:00

Sázava - Start do dalšího ročníku v I. A třídě fotbalistům Kavalier Sázava nevyšel. Na vlastním hřišti podlehli Ostré 1:0.

Sázava - Ostrá 0:1 (0:0)

Síla soupeře trenéra Sázavy Pavla Chuchlu nepřekvapila. "Viděl jsem je, půjde o jedno z nejsilnějších mužstev v soutěži. V první čtyřce," odhaduje. "Hrají netradiční rozestavění 3-2-3. Hodně mají zahuštěný střed pole, rychlé kraje a útočníky, vysoké a silné stopery," podělil se o své postřehy a pokračoval: "Nasadili jsme i taktiku, která na soupeře vyloženě platila."

První velkou šanci zápasu si připsali domácí, když už v osmé vteřině šel Švec sám na bránu. "Do 20.  minuty jsme měli tři úplně vyložené šance, chodili jsme sami na bránu,"litoval neproměněných příležitostí kouč a navázal: "Ve 30. minutě, kdy hosté po své jediné šanci v první půli trefili břevno po střele z vápna, jsme z protiútoku šli opět sami na bránu. První poločas jsme hráli velmi dobře, byl jsem spokojený. Jen jsme neproměnili takové čtyři vyložené šance."

Po přestávce ale Sázavští začali kazit. "Šlo o technické chyby, zbytečné," poznamenal Pavel Chuchla. "Chyby vedly k standardkám soupeře a k jeho tlaku, který sice nebyl nijak dramatický, ale začal se stupňovat," přiznal. Převaha soupeře vyvrcholila v 67. min. v jedinou branku zápasu, která padla po rohu na přední tyč. "Byli v bráně, odskočili nám a dali gól hlavou," popsal klíčový moment zápasu Pavel Chuchla. Hra domácích už potom dobrá nebyla. "Přestal nám pracovat útok, byly tak technické chyby i od záložníků, hra byla neklidná. Trojúhelníky moc nevycházely," řekl kouč.

Navíc od 73. minuty domácí hráli bez vyloučeného kapitána Šmídka. "Viděl červenou kartu po druhé žluté za řeči," poznamenal Pavel Chuchla. "Pak už jsme se k ničemu moc nedostali, snad do jedné takové pološance," dodal k zápasu.

Trenér ještě ráno před zápasem musel řešit nenadálou změnu v sestavě. "Do nemocnice odvezli středního záložníka Míru Štěpána. Ochrnula mu levá ruka a noha, lékaři nevěděli proč a tak je na Homolce na vyšetření," řekl Pavel Chuchla a dodal: "Jde o důležitého a silného hráče, David Konečný ho ale ve středu zálohy nahradil. Jenom jsme neměli už jak odpovědět ve druhé půli na vývoj zápasu."

ČK: 73. Šmídek. Sázava: Burcev - Mařinec, Chuchla, Říčař, Král - Jelínek (75. Marek), Konečný, Šmídek, Kuchler - Švec, Foltýn. Trenér Pavel Chuchla.

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/v-prvnim-kole-i-a-tridy-fotbaliste-kavalieru-sazava-v-sobotu-prohrali-doma-s-ostrou.html

Sázava – Smolné utkání sehráli fotbalisté Sázavy na úvod nové sezony I. A třídy. Na domácím hřišti podlehli v sobotu Ostré 0:1.

Sázava – Ostrá 0:1 (0:0)

„O mužstvu Ostré jsem věděl úplně vše," přiznal hrající trenér Sázavy Pavel Chuchla a navázal: „Viděl jsem je i hrát. Jejich systém 3 – 2 – 3 – 2 hraje málo kdo, ale my jsme se na něj celý týden připravovali. Do utkání jsme vstoupili famózně. Po deseti vteřinách šel sám na bránu Švec. V páté a dvanácté minutě totéž Foltýn. Nedali jsme ani jeden únik."

„Dvacet minut soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Vlétli jsme na něj, pokryli ho a hráli jsme naši hru, která je pro každého nepříjemná. Dopředu jsme šli přímočarým způsobem," líčil Chuchla, „Po dvaceti minutách silný kádr Ostré, který zřejmě půjde na postup, se srovnal. Začali hrát fotbal a oklepali se z našeho tlaku. My jsme museli malinko zvolnit. Soupeř si vytvořil jednu šanci, z níž nastřelil břevno. Paradoxně hned poté jsme na dva doteky šli opět sami na bránu, ale Foltýn potřetí neproměnil."

Druhá půle začala jinak než ta první. „Udělali jsme hloupé chyby při jednoduchých situacích," říkal trenér Sázavy. V 55. minutě zahrávala Ostrá rohový kop, z něhož dal hráč soupeře gól hlavou. „V první půli jsme urazili fotbalového Pánaboha. Od obdržené branky jsme nehráli dobře. Ostrá se dostávala do tlaku, i když naše obrana fungovala dobře," chválil Chuchla. V 72. minutě však obdržel červenou kartu kapitán Šmídek. „Zkusili jsme hrát na tři obránce, abychom neoslabili útok. Chtěli jsme vyrovnat, ale k ničemu už jsme se nedostali," uzavřel hodnocení domácí hrající kouč.

Zdroj: http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/utocnik-foltyn-sel-trikrat-sam-na-branu-ani-jednou-nepromenil-20130812.html