Sázava - Suchdol 0:0

26.10.2013 14:30

Sázava - Druhé derby podzimu v krajských soutěžích týmů z Kutnohorska diváci viděli v sobotu v Sázavě. Tam domácí Kavalier hostil ve 12. kole vedoucí tým I. A třídy - skupina B, fotbalisty Sokola Suchdol. Diváci se ale branky nedočkali:

Sázava - Suchdol 0:0

Tempo prvního poločasu diktovali hosté, kteří si udržovali územní převahu. Své šance, zejména z úvodu zápasu ale nevyužili: V 9. min. po rychlém brejku a Javorkově centru vytáhl hlavičku Lib. Křeliny gólman Burcev. O pár minut později hlavičkoval zase Havránek, tentokrát po centru z pravé strany, ale mířil těsně nad. Ve 22. min. gólman Burcev vyrazil Havránkovu ránu z vápna, pak stačil reagovat i na další zakončení Müllera. Domácí se před Míškovu bránu prakticky nedostali, až těsně před přestávkou si Švec připravil míč od brankové čáry, ale pálil jen do míst, kde čekal brankář Míšek.

Zkraje druhého poločasu vyběhl hostující brankář Míšek dvakrát daleko ze své branky proti Švecovi, v obou případech sázavský útočník míč do sítě dostat nedokázal. Druhý poločas už byl o poznání vyrovnanější, bojovalo se především ve středu hřiště, ale ke gólu měli blízko v 71. min. Suchdolští: Po souboji gólmana Burceva s Havránkem nařídil rozhodčí pokutový kop, který ale Kalivodovi Burcev zlikvidoval! V 76. min. střídající Konopiský mířil po zemi ke vzdálenější tyči, ale i hostující Míšek míč dokázal lapit. Více se ale do koncovky tlačili hosté, v 78. min. Havránek zpětnou přihrávkou našel volného Müllera, který neprostřelil chumel bránících hráčů před sebou. V 79. min. Holub obloučkem vysunul za obranu Kalivodu, jenže ten mířil do břevna!

Domácí trenér Pavel Chuchla jeden bod ze zápasu se Suchdolem bere. "Suchdol je silný tým, osmkrát po sobě vyhrál. Pět, šest nejlepších hráčů Polep přešlo do Suchdola, nakoupili hráče jako Havránek nebo Křelina, kteří kvalitu mají vysokou," upozornil a pokračoval: "Hosté byli lepší, vytvořili si šance, ale neproměnili je. My jsme měli dva náznaky, které k ničemu nevedly. Hráli jsme spíše defenzivně, od 30. minuty se hra více uklidnila, do té doby jsme byli pod velkým tlakem. Musel jsem střídat, abychom to změnili. Tlak vypadal hodně nebezpečně."

Jeden bod pro Sázavu je v sobotním utkání se Suchdolem zřejmě maximem."Momentálně jsme bez formy. Nejde jen o jednoho hráčů, je jich více, kteří by si potřebovali trochu odpočinout a potrénovat. Hrajeme ale v deseti, jedenácti lidech. Bod je pro nás zlatý, uvidíme, co do dokážeme ve zbývajících zápasech. Bodů asi moc neuděláme," uzavřel Pavel Chuchla.

"Zdálo se mi, že soupeř měl z nás v prvním poločase dost respekt," všiml si trenér suchdolského celku Vlastimil Chlád. "V prvním poločase jsme byli trochu lepší, hra se po změně stran vyrovnala. Ke konci zápasu jsme si vytvořili tlak a myslím, že jsme měli dost šancí, abychom zápas rozhodli," naznačil. "Bylo to bojovné utkání, domácí jsou nepříjemným soupeřem. Je to bod venku, ale šance jsme měli. Neproměnili jsme ani penaltu, bod ale beru," uzavřel Vlastimil Chlád.

Rozhodčí: Wolfram - Hron, Kinčl. ŽK: Král, Šmídek, Burcev, Konečný, Konopiský - Jan Rak, Havránek, Kmoch. Diváků: 120. Sázava: Burcev - Mařinec, Říčař, Rezek (29. Konopiský), Král - Jelínek, Konečný, Šmídek, Kuchler - Švec (85. Marek), Foltýn. Trenér Pavel Chuchla. Suchdol: Míšek - Jan Rak, Svoboda, Kalivoda, Holub - Müller, Kmoch, Böhm, Javorek - Lib. Křelina, Havránek. Trenér Vlastimil Chlád.

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/v-sazave-branka-nepadla-domaci-golman-jan-burcev-zlikvidoval-i-penaltu.html

Sázava – Dvanácté kolo I. A třída nabídlo v sobotu fotbalové derby mezi Sázavou a Suchdolem. Utkání skončilo nerozhodně 0:0. Suchdol si tak na hřišti soupeře připsal „jen" bod a tabulku vede o tři body před Rejšicemi. „Suchdol hrál lépe než my," přiznal trenér Sázavy Pavel Chuchla a pokračoval v hodnocení: „Jejich hráči mají velkou kvalitu a naše forma s míčem je hodně problematická. Kluci mají problémy s technikou a nemají ani sebevědomí. Proto jsme nemohli Suchdol více prověřit. Nicméně jsme bojovali na sto padesát procent. Dřeli jsme, dobře jsme stáli a možná až moc hráli defenzivně." Suchdol si v prvním poločase vytvořil šance, které neproměnil. „Po půl hodině jsme změnili sestavu a hra se srovnala. Suchdol neměl takový tlak. Ve druhé půlce hosté nastřelili břevno a neproměnili penaltu. My jsme měli jednu nebo dvě šance, ale žádnou velkou. Nakonec jsme vydřeli důležitý bod i díky velmi dobrému výkonu brankáře Burceva," chválil Chuchla. I trenér Suchdola Vlastimil Chlád litoval zahozených šancí: „V prvním poločase jsme měli převahu. Domácí z nás měli respekt, ale my jsme neproměnili své šance. Z kraje druhé půle se hra srovnala, jenže dalších pětadvacet minut jsme měli převahu a nedali jsme několik šancí včetně pokutového kopu, který neproměnil Kalivoda. Měli jsme vyhrát, ale nedali jsme šance."

Čtěte více na: http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/suchdol-na-hristi-sazavy-pohrdla-i-penaltou-a-podruhe-v-sezone-ztratila-body-201.html