Sázava - Mnichovo Hradiště 0:2(0:1)

09.11.2013 14:00

Sázava - Fotbalistům Kavalieru Sázava se sobotní utkání I. A třídy - skupina B nevydařilo. Na domácím hřišti podlehli Mnichovu Hradišti 2:0.

Sázava - Mn. Hradiště 0:2 (0:1)

Do zápasu poslal trenér Pavel Chuchlapřeskupenou sestavu. "Malinko jsem chtěl podpořit ofenzivu, ve které se hráčům viditelně nedařilo," naznačil a pokračoval: "Celkem to fungovalo, dostali jsme se do dvou pěkných šancí, ale klasicky jsme je nedali." Místo toho pět minut před přestávkou Sázavští inkasovali. "Do té doby jsme šli opravdu sami na bránu, podobně i po obdržené brance," upozornil.

Právě se zakončím šancí se Sázavští potýkají v poslední době nejvíce. "To má samozřejmě nějaké důvody," upozornil Pavel Chuchla. Kavalier trápí i marodka. "To je pravda, ale to neomlouvá ty ostatní, že z jedenácti hráčů jich tréninku pět, šest dává strašně málo nebo nic," zlobil se a pokračoval: "Naše hra byla vždy založená na kondici, byli jsme připravení, namakaní a rozehraní. Bohužel si ale mnozí hráči po skvělém minulém roce, kdy jsme atakovali krajský přebor, začali myslet, že by mohli hrát Champions League. Už také malinko dospěli, tak se jim k povinnostem přidala práce. Někteří ale trénink strašně  zanedbávají."

Právě chybějící kondice prý stojí za žalostnou koncovkou Sázavy. "Na hřišti není absolutně kde brát, ztrácíme metry, souboje, míče. Nejsou kvalitní na míči. A i v šancích, kterých máme celkem dostatek, chybí síla. Když není "nadýcháno", člověk se nezkoordinuje, nepřipraví na šanci, dobíhá do ní unavený a automaticky jí nepromění. Tělo nikdo neoklame a I. A třídě už je dostatečně kvalitní soutěž, aby to ukázala v plné nahotě. Čeká nás velmi důležitý poslední zápas a hlavně zima, která by hráče měla nastartovat. Není to jednoduché, hoši si to v hlavách musí probrat sami," uzavřel.

Sázava: Burcev - Mařinec, Šmídek, Říčař, Kuchler - Jelínek (65. Konopiský), Marek (53. Švec), Konečný, Král - Tesařík, Foltýn. Trenér Pavel Chuchla.

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/podle-trenera-paval-chuchly-stoji-za-nepromenenymi-sancemi-zanedbany-trenink.html

Sázava – Fotbalisté Sázavy přivítali v sobotu v dalším utkání I. A třídy na svém hřišti Mnichovo Hradiště. Sázavští měli řadu šancí, ale selhali v koncovce, a tak si všechny body odvezli hosté. „Začátek se nám celkem vydařil. Přes těžký terén byla naše hra celkem dobrá. Vytvořili jsme si tři brankové příležitosti, které jsme opět neproměnili. Přesto to nevypadalo s námi nejhůře. Hosté měli také šance, ale ani oni je nevyužili. Poté jsme ale v 38. minutě dostali branku. Sice pak šel náš hráč ještě sám na brankáře hostů, ale neproměnil," popsal první poločas sázavský trenér Pavel Chuchla. Sázavští se snažili zápas otočit, ale nepodařilo se jim to. „Z kraje druhého poločasu jsme inkasovali podruhé. Přesto jsme se snažili něco se zápasem udělat. Snažili jsme se hrát jednoduše, ale moc se nám to nedařilo. I přesto jsme měli další tři šance, které jsme nevyužili," řekl Chuchla. Sázava doplácí na špatnou tréninkovou morálku. „Nicméně to plyne z toho, že naši hráči po minulé sezoně polevili v tréninku. Šest hráčů ze základní jedenáctky absolutně netrénuje, a když už, tak maximálně jednou týdně. Tréninková absence se projevuje na hřišti v plné kráse. I když by naši hráči chtěli bojovat, jakože chtějí, tak jejich tělo se nedá obalamutit jenom chtěním. V těle musí být vzduch, aby se hra mohla nějak vyvíjet. Jsme špatní na míči, prohráváme souboje. Šance řešíme nekvalitně, protože do nich dobíháme unavení, což je přirozené, když člověk netrénuje. Pak se nemůžeme divit, že v soutěži, jako je I. A třída, prohráváme," posteskl si a zkritizoval nízkou účast svých svěřenců na trénincích Chuchla.

Čtěte více na: http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/nizka-treninkova-ucast-se-odrazi-do-vykonu-fotbalistu-sazavy-20131111.html