Luštěnice - Sázava 4:2 (1:2)

14.09.2013 17:00

Luštěnice - Fotbalisté Kavalieru Sázava vstoupili do dalšího utkání I. A třídy výborně, vedli 2:0. Z vítězství v sobotním zápase se ale radovaly Luštěnice.

Luštěnice - Sázava 4:2 (1:2)

Zápas se pro hosty vyvíjel z počátku velmi dobře. "Po kratičkém, asi tříminutovém tlaku domácích jsme začali hrát my a vstřelili první branku," začal hodnotit sobotní zápas trenér Sázavy Pavel Chuchla. "Hráli jsme velice dobře, hru kontrolovali a zvýšili na 2:0," doplnil a dodal: "Za stavu 2:0 ještě Švec nastřelil tyč." Místo třetí branky se ale na koně posadili domácí. "Soupeř se k ničemu nedostal, kvalita domácích znát byla, ale srazilo je naše dvoubrankové vedení. Krátce před přestávkou jsme na polovině ztratili míč, oni ho přenesli do vápna a korigovali na 1:2," zlobil se kouč. "To byla hodně zbytečná branka, která soupeře samozřejmě nabudila," doplnil. Přesto si hosté ještě před koncem prvního poločasu připravili výbornou příležitost ke skórování. "Balón byl v bráně na doklepnutí, Tesařík ale váhal a oni mu míč odkopli, když byl asi centimetr před brankovou čárou,"poznamenal Pavel Chuchla.

Luštěnice vyrovnaly na začátku druhého poločasu z trestného kopu z hranice vápna."Ten byl hodně sporný," zdůraznil trenér a naznačil: "Šel na stranu brankáře, který to nechytil. Škoda, stane se." Za stavu 2:2 se Sázava dostala pod tlak. "Domácí to do nás tlačili dlouhými míči, měli velice dobré hráče, se kterými byly souboje hodně těžké. Míče prodlužovali a po takové situaci jsme dostali na 3:2," uvedl trenér. Sázavští pak ještě inkasovali v samotném závěru. "Ve druhé půli nás soupeř za stavu 2:2 hodně přetlačil. Po vyrovnání jsme ale udělali brejk, Tesařík šel sám na bránu, ale situaci vyřešil gólman. Pak se zápas zlomil," doplnil.

Prohry Pavel Chuchla litoval. "Zápas jsme rozehráli velmi dobře, měli jsme to potvrdit třetím, čtvrtým gólem. Děláme ale chyby, po kterých se těžko vyhrává. Už se opakuji: To, co jsme v posledních třech zápasech neproměnili, nemá obdoby," shrnul Pavel Chuchla a dodal: "Nejdeme za vítězstvím tak, jak se jít má."

Branky Sázavy: Švec 2. Sázava: Burcev - Kuchler, Mařinec, Chuchla, Král - Jelínek, Konečný, Šmídek, Foltýn - Švec, Tesařík (80. Marek). Trenér Pavel Chuchla.

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/sazavsti-promarnili-dvoubrankovy-naskok-a-v-lustenicich-ztratili-vsechny-body.html

Luštěnice – Fotbalisté Sázavy absolvovali v sobotu v Luštěnicích 6. kolo I. A třídy. Vstup do zápasu vyšel Sázavě na jedničku, když ve 20. minutě vedla 2:0, ale nakonec se z vítězství radovali domácí.

 
 
 

Luštěnice – Sázava 4:2 (1:2)

„Prohra v dnešním zápase je pro nás velké zklamání. Do zápasu jsme vstoupili vynikajícím způsobem. Vstřelili jsme rychlou branku, což nám pomohlo a začali jsme předvádět velmi dobrou hru plnou brejkových situací a i solidní mezihry. Vše jsme korunovali druhou brankou. Měli jsme hru pod kontrolou a domácí byli z vývoje utkání zaskočeni, takže jejich hra se jim vůbec nedařila. Nicméně jsme v 35. minutě zbytečně inkasovali po sérii dvou chyb, což se nám v poslední době stává opakovaně. Zápas se zdramatizoval, ale na konci prvního poločasu jsme měli míč na brankové čáře, ale bohužel si to nechal ukopnout, takže se nám nepodařilo navýšit vedení. Ale stalo se, a tak skončil poločas pouze jednobrankovým vedením," zhodnotil první poločas hrající trenér Sázavy Pavel Chuchla.

Druhý poločas se Sázavě nepovedl. „Hned v úvodu druhého poločasu jsme udělali chybu, když jsme umožnili zahrávat domácím standardní situaci po diskutabilním faulu, ale rozhodčí ho odpískal, takže se s tím nedalo nic dělat a inkasovali jsme vyrovnávací branku ze střely, která se dala chytat," věřil Pavel Chuchla a pokračoval: „V tu chvíli se dostali domácí na koně a začali na nás tlačit dlouhými nákopy, na které měli vysoké hráče, kteří míče sklepávali. Po takovéto situaci, kdy útočník prodloužil míč, jsme inkasovali třetí branku. Hned pár minut na to šel Tesařík sám na bránu soupeře, ale trefil brankaře a v tu chvíli se zápas zlomil."

Definitivní rozhodnutí přišlo po standardní situaci domácích. „Po mé chybě jsme dostali z trestného kopu hlavou další gól a bylo rozhodnuto," uznal svou chybu Chuchla.

Pavel Chuchla ví, že situace, v níž se nacházejí jeho svěřenci, je neobvyklá: „Samozřejmě jsme zklamaní, protože se zápas vyvíjel dobře, výkon byl také dobrý v prvních čtyřiceti pěti minutách, ale neproměnili jsme šance a děláme chyby v obraně, které jsou hodně triviální a z toho pak plynou branky, které inkasujeme. Pokud to takto půjde dál, budeme to mít hodně těžké, navíc je nás málo a hráči jsou zaskočeni vývojem soutěže, takže se bojím toho, abychom nebojovali celý rok o záchranu. Uvidíme, jak se s vývojem soutěže popasujeme, protože situace, která teď v naší soutěži je, není pro nás obvyklá."

Zdroj: http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/sazava-neudrzela-dvoubrankove-vedeni-a-v-lustenicich-padla-20130915.html