Benešov B - Sázava 1:1(0:1)

22.02.2015 14:00

Benešov - Fotbalisté Sázavy po náročném soustředění sehráli přátelské utkání s rezervou třetiligového Benešova.

Benešov B - Sázava 1:1 (0:1)

"Měli jsme náročný týden, který jsme zakončili na soustředění v Jindřichově Hradci, ze kterého jsme se včera vrátili,"připomněl trenér Sázavy Pavel Chuchla. "Nebyli jsme v kompletním složení. Chyběl zraněný Švec a nemocný kapitán Šmídek. Kluci byli navíc i trošku unavení. To bylo vidět."

S utkáním byl Chuchla spokojený: "Zápas jsme ale neodehráli špatně. Soupeř na nás hned od úvodu nastoupil. Museli jsme se rozběhat, což se nám od dvacáté minuty podařilo a začali jsme být lepším týmem. Vytvářeli jsme si šance a dali jsme i branku."

Druhá půle patřila domácím: "Ve druhém poločase jsme inkasovali ze standardky. Domácí byli ve druhém poločase lepším týmem. Měli hru více pod kontrolou. My jsme na konci už neměli tolik sil. Sice jsme branku ještě dali, ale pro údajný ofsajd neplatila. Soupeř byl dobrý. Nebylo to snadné utkání. Jsem rád, že jsme jej odehráli. Jsem vcelku spokojený," uzavřel.

Branka Sázavy: Foltýn.

Sázava: Burcev (60. Jiří Hrbek) - Srba, Chuchla, Říčař, Král - Marek Chrpa, Pavel Jelínek, Konečný, Martin Chrpa - Janovský, Foltýn.

Střídali: Marek, Jan Jelínek.

Trenér: Pavel Chuchla.

Zdroj:http://www.svoboda.info/sport/fotbal/sazavsti-fotbaliste-se-po-navratu-ze-soustredeni-utkali-s-rezervou-benesova.html

Benešov – Na umělé trávě v Benešově sehrálo přípravný zápas místní béčko (I. A třída) se Sázavou, která hraje v soutěži druhou skupinu I. A třídy. Oba týmy se trefily jednou, a proto zápas nenašel vítěze.

Na sázavského autora gólu Foltýna (v černém) doráží ve druhém poločase benešovský Brabenec.Autor: Deník/Pavel Šimáček

BENEŠOV B – SÁZAVA 1:1

Po nezáživném začátku zápasu byli do konce prvního poločasu nebezpečnější, hlavně po brejcích, hosté. Chuchlův trestný kop vyrazil Tlamicha na roh a po chybné rozehrávce Horvátha a následné přihrávce Foltýna přestřelil ve skluzu branku Janovský. Ve 33. minutě již špatnou rozehrávku Kopeckého zachytil Foltýn, z úhlu prošel do šestnáctky Benešova a s pomocí teče Peroutky překonal Tlamichu. Vzápětí vyběhl výborně benešovský gólman a těsně před Chrpou ukopl míč po kolmici za obranu. V závěru poločasu ještě Foltýn zakončil slabě nabídku Janovského.

Benešovští sice drželi míč uprostřed hřiště, ale do pořádného zakončení a ohrožení Burceva se nedostali.

Po přestávce se hra domácích zlepšila, přitlačili Sázavu do její šestnáctky a v 51. minutě srovnali skóre, když po rohu Keltnera hlavičkoval pod břevno Vyhlídal. Následně špatné finální přihrávky Balaty a Bredlera zabránily Benešovu zakončit míče do sázavské branky.

Hosté jen sporadicky zahrozili, když už se ale dostali do šance, tak velké. Říčařův gól nebyl uznán pro ofsajd, osamocený Marek si vylámal zuby na Tlamichovi a i míč po další ráně Krále benešovský gólman vyrazil na roh.

A tak zápas v mrazivém nedělním odpoledni (na rozdíl od sobotního krásného slunečného odpoledne), skončil nerozhodně.

„Neodehráli jsme zápas podle mých přestav. Začali jsme strašně pasivně, neplnili pokyny, které jsme si před zápasem řekli a v tomto duchu jsme bohužel odehráli celých devadesát minut. Soupeř zalezl v devíti lidech do obrany a hrál na brejky, z čehož dal v první půli gól a měl další šance. Ve druhé půli jsme byli aktivnější, Sázavu přehrávali, nicméně jsme se nedokázali prosadit, když jsme hráli hodně na sebe a dost pasivně, což o výsledku rozhodlo. V závěru mohla Sázava rozhodnout, přesto je remíza spravedlivá. Utkání se mi nelíbilo a doufám, že to příští týden bude lepší," poznamenal po zápase trenér benešovského béčka Petr Slepička.

Zdroj:http://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/na-foltynuv-gol-zareagoval-hlavickuji-obrance-vyhlidal-20150222.html