5.PÚ

23.02.2014 19:25

Votice – Fotbalisté Sázavy sehráli další přípravné střetnutí na hřišti s umělou trávou ve Voticích.

Votice – Sázava 2:3 (1:1)

„Hráče testujeme v těžkých zápasech, což Votice splňují, když hrají špičku a-třídy,“připomněl trenér Sázavy Pavel Chuchla a navázal: „My jsme v první půlce hráli pětadvacet minut dobře, ujali jsme se i vedení. Měli jsme i další nebezpečné situace. Poté ale domácí vyrovnali a nastřelili břevno, v bráně nás podržel Burcev,“ pochválil Chuchla gólmana Sázavy.

„Ve druhém poločase jsme brzy inkasovali branku. Nakonec jsme ale utkání dvěma góly otočili,“ uvedl Pavel Chuchla a pokračoval: „Dali jsme i pěkný gól z brejku. Zápas jsme zvládli i herně, i když máme v utkání nějaké zbrklosti. Líbil se mi pohyb našich hráčů, mají dobrou kondici,“ všiml si trenér Sázavy. „Takticky jsme zápas zvládli a přišel i výsledek, což se počítá. Uvidíme, jak budou kluci vypadat na přírodní trávě,“ uzavřel Chuchla.

Branky Sázavy: Švec, Srba, vlastní.

Sázava: Burcev (46. J. Hrbek) – Konečný, Říčař (46. Srba), Mařinec, Chuchla – Jelínek, Marek, Šmídek, Král – Švec, Tesařík (46. P. Hrbek). Trenér Pavel Chuchla.

Votice – Po soustředění v Horní Malé Úpě si nováček I. A třídy, skupiny A, fotbalisté Votic, zahráli proti Sázavě, jenž hraje druhou skupinu I. A třídy. Paradoxem bylo, že trenér Votic Martin Bárta vedl tým proti mužstva, za které ještě nastupuje. V zápase ale nehrál a jen z votické lavičky sledoval porážku. „V zápase jsem neprohrál," smál se Bárta, kterému by stejně zdravotní stav nedovolil hrát: „Na turnaji firem jsem si v hale odrazil patu a teď se týden budu dávat dohromady."

VOTICE – SÁZAVA 2:3

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí, i když paradoxně se do vedení dostali hosté, když se po dlouhém, prodlouženém pasu, krásně trefil kanonýr Sázavy Švec. Následně mohli Votičtí vyrovnat, ale střelu Bareše kryl gólman, po centru Podhorského hlavičkoval Němeček do tyče, stejný hráč ztroskotal po sóle na brankáři Sázavy a Riegel orazítkoval technickou střelou břevno. Hosté zakončili poločas kombinací a ranou nad.

Po přestávce zazdil Němeček již třetí šanci v zápase, když ztroskotal na gólmanovi a Jonszta pálil nad. V 68. minutě se již votický útočník Němeček dočkal, když přetlačil v souboji obránce a prostřelil brankáře. Vzápětí ránu Riegla vyrazil gólman. Závěr ale domácím nevyšel. Varovný únik ještě skončil vedle, ale následně již po brejku hosté vyrovnali a vítězný gól vstřelili po trestném kopu.

„Z naší strany to bylo takové upracované, kostrbaté, nebyla vůle, převládalo komplikované řešení místo jednoduchosti, která nás předtím vedla k úspěchu. Sázava hrála jednoduše a čekala na naše chyby, kterých se dočkala a potrestala a je," zlobil se na své ovečky Martin Bárta.

Votice – Souboj dvou týmu z I. A třídy viděli diváci ve Voticích, kam přijeli fotbalisté Sázavy. Šlo tedy o porovnání I. A třídy skupiny A se skupinou B. Nakonec byla šťastnější hostující Sázava, které se podařilo v průběhu druhého poločasu otočit stav zápasu.

„Odehráli jsme výborné utkání se špičkovým mužstvem z horní části tabulky druhé skupiny I. A třídy. Chtěli jsme opět otestovat naše hráče s kvalitním soupeřem s výhledem na to, jak náročné jaro nás čeká," objasnil důvod volby soupeře trenér sázavských fotbalistů Pavel Chuchla.

Vstup do utkání se povedl více Sázavě, poté se dostali do hry i domácí Votice. „Start prvního poločasu nám vyšel o něco lépe než soupeři. Dostali jsme se do několika zajímavých příležitostí. Jednu z nich proměnil Jakub Švec. Druhá polovina prvního poločasu patřila ale Voticím, které usilovaly vehementně o vyrovnání, což se jim nakonec i podařilo. Gólu předcházely ještě dvě šance, když jedna skončila na břevně a proti druhé zasáhl skvěle Burcev v naší bráně," popsal dění v prvním poločase Chuchla.

V druhém poločase se Sázavě podařilo otočit nepříznivý stav, který nastal po náhodné brance Votic. „Druhou polovinu odstartovala, řekl bych, náhodná branka Votic, po níž se ujaly vedení. My jsme v tu chvíli zpanikařili. Naštěstí jsme nakonec zápas otočili ve svůj prospěch. Takže s výsledkem jsme samozřejmě spokojeni. Nicméně v samotné hře máme dobré úseky, ale poté jsou tam i situace, které neřešíme správně tak, jak bychom měli. A není jich úplně málo. Problém je ve zbrklém řešení některých situací, například kažení snadných přihrávek. To je věc, která mě trápí. To je ale věc, kterou by si měli hráči uvědomovat sami a měli by na věci, která se jim nedaří pracovat. Uvidíme, jak to bude vypadat dál na travnaté přírodní ploše," přiznal sázavský trenér, ale na výkonu svého týmu našel i klady: „Na druhou stranu z pohledu kondice a taktiky nemám výhrady. Těší mě, že jsme Voticím stačili po celou dobu utkání."

Sázavě se opět zranil záložník Štěpán. „Zdravotní stav týmu není úplně nejhorší, ale bohužel se nám na soustředění opět zranil střední záložník Štěpán, který nehrál půl roku kvůli srdeční příhodě. Tentokrát si obnovil zranění zadního stehenního svalu. Vypadá to na chronický problém, protože si sval natáhl ve stejném místě jako před rokem. Neustále se mu toto zranění vrací, což nás mrzí a trápí. Dalším zraněným je Foltýn, kterého neustále trápí problém s břišní kýlou a v zimě tak ještě netrénoval. Indisponován je i Říčař, který má problém s plotýnkami, ale nastupuje a jeho problém se zlepšuje, ale stoprocentní to není. Jinak ostatní hráči jsou v pořádku. Objevují se sem tam klasické bolístky po zápase, které má ale každé mužstvo," shrnul marodku svého týmu Pavel Chuchla.

V neděli čeká Sázavu zápas s Poříčím v Ratajích.

Votice – Sázava 2:3 (1:1)Branky Sázavy: Švec, Srba, vlastní. Sázava: Burcev (46. J. Hrbek) – Konečný, Říčař (46. Srba), Mařinec, Chuchla – Jelínek, Marek, Šmídek, Král – Švec, Tesařík (46. P. Hrbek). Trenér Pavel Chuchla.