3. PÚ Kácov - Sázava 3:2(1:0)

30.07.2014 18:00

Libež - Na kvalitním hřišti v Libži u Divišova, kde v létě trénuje Vlašim, ve středu sehráli přípravné utkání FK Kavalier Sázava a nováček I. B třídy - AFK Kácov. Z vítězství se nakonec radovali Kácovští, když skvělý výkon předvedl zejména gólman Petr Verner:

Kácov - Sázava 3:2 (1:0)

Do středečního zápasu Kácov nenastoupil v optimální sestavě. "Chybělo nám pět hráčů, se kterými počítám do základní sestavy," poznamenal trenér Kácova Miroslav Jelínek a pokračoval: "Jsme na začátku přípravy a vzhledem k tomu to vypadalo celkem dobře, zaběhali jsme si. Sázava byla lepší na balónu a v rozehrávce. Ti, co nastoupili, odvedli dobrou práci, jsem spokojený. Výborně zachytal brankář Petr Verner, který chytil minimálně tři góly. Máme problémy v obranné činnosti, chybí nám obránci."

Kácov zahájil přípravu minulý týden. "Spokojený moc nejsem, někteří pomalu nezačali trénovat a nebo mají jeden trénink. Mají i problém skloubit trénink se směnami v zaměstnání," řekl Miroslav Jelínek. "Odehráli jsme jeden turnaj a jeden zápas a pokaždé ve dvanácti lidech. To moc dobré není, také se nám na prvním turnaji zranili tři nejzkušenější hráči, budeme na ně čekat, snad se brzy dají do kupy," doufá trenér. Kácov má před sebou sezonu v I. B třídě, kterou odehraje na hřišti ve Vlašimi v Kollárově ulici.

"Utkání mělo slušnou kvalitu, nechybělo nasazení," uvedl sázavský trenér Pavel Chuchla a pokračoval: "Užší hřiště přineslo hodně osobních soubojů, náš výkon byl dobrý, hodně jsme střídali." Sázavští si připravili i gólové šance, které ale zůstaly bez užitku. "Brankář Petr Verner podal fantastický výkon, měli jsme pět, šest stoprocentních šancí, které vychytal. Také jsme nastřelili nějaké břevno," hodnotil zápas a doplnil:"Udržovali jsme si stálou převahu, Kácov má dobré hráče, kteří občas podnikli rušivý protiútok a jeden jim v první půli vyšel."

Také po změně stran měla Sázava míč častěji na kopačkách. "Průběh byl stejný - kombinovali jsme, snažili jsme se tlačit a dostávat se do šancí. Kácov dobře bránil a spoléhal na pritútoky. To se mu ve druhé půli povedlo, udělali jsme dvě chyby - jednu brankář a jednu obránce. Proto jsme zápas prohráli," shrnul zápas Pavel Chuchla a opakoval: "Hrálo se ve středu, za dobrého počasí a ve slušném tempu. Jsem spokojený."

Branky: Moudrý, Kováč, Havlín - Srba, Král. Kácov: Verner - Žovinec, Rytina, Pivoňka - Zeman, Moudrý - Peroutka, Pana, Kováč - Javorský, Filip ml. Střídali Havlín, Blažek.Sázava: Burcev - Martin Chrpa, Wolf, Chuchla, Král - Foltýn, Šmídek, Konečný, Marek Chrpa - Srba, Švec. Průběžně střídali Říčař, Pohorský, Jelínek, Dušek. Trenér Pavel Chuchla.

Zdroj:http://www.svoboda.info/sport/fotbal/brankar-kacova-petr-verner-vychytal-golove-sance-sazavy-a-jeho-tym-vyhral.html

Libež – Na hřišti v Libži sehráli fotbalisté Kácova a Sázavy další přípravné utkání před nadcházející sezónou. Nováček I. B třídy dokázal porazit celek z I. A třídy 3:2.

Kácovští se ujali poločasového vedení 1:0, když se v 10. minutě trefil Moudrý. „Hrálo se běhavé utkání. Na Sázavě bylo znát, že jsou v přípravě dál. Mají dobré kluky a hrají jednoduchý fotbal. Hráli jsme v Libži na menším hřišti, ale zápas splnil účel. Soupeř byl více na balonu a my jsme bránili a zahušťovali střed hřiště. Výborně nám také zachytal Verner, který chytl minimálně tři góly. Navíc jsme byli produktivní v útoku. Měli jsme asi pět šancí, z nichž jsme tři proměnili," zhodnotil zápas trenér Kácova Miroslav Jelínek.

Hřiště si pochvaloval i sázavský trenér Pavel Chuchla: „Hráli jsme na pěkném hřišti, které je sice úzké, ale má kvalitní povrch. Zápas se hrál svižný a rychlý. Díky rozměrům hřiště docházelo k častým soubojům, ale s výkonem svého mužstva jsem spokojený, i když jsme dostali hloupé góly po chybách."

I sázavský kouč vyzdvihl výkon brankáře Vernera. „Celý zápas jsme měli převahu a spousty brankových příležitostí. Dokázali jsme se prosadit i v přehuštěném prostoru, ale brankář Kácova podal vynikající výkon a chytil několik příležitostí. Mužstvo Kácova je dobrý soupeř a rozhodně není jednoduché se proti němu prosadit. Zápas jsme sice prohráli, ale výkon byl dobrý," chválil Chuhla.

Zdroj:http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/kacovsky-brankar-verner-pomohl-svemu-tymu-k-vyhre-nad-sazavou-20140731.html