Suchdol - Sázava 3:1(2:1)

24.05.2014 17:00

Ponížení v Suchodle

Suchdol - Ve 27. kole I. A třídy - skupina B vedoucí celek tabulky Sokol Suchdol přivítal fotbalisty Kavalieru Sázava. Po podzimní bezbrankové remíze se v sobotu radovali domácí, kteří se tak výrazně přiblížili k celkovému prvenství v soutěži:

Suchdol - Sázava 3:1 (2:0)

Domácí v první půli hrozili především ze své pravé strany. Už v 6. min. se Havránek probil do pokutového území a Štainz v malém vápně nedal Burcevovi šanci - 1:0. V 11. min. Havránek poslal další míč z pravé strany Štainzovi, který na něj ovšem tentokrát nedosáhl. Ve 22. min. Kalivoda vysunul Štainze do pravého křídla, naběhl si před bránu, kam dostal míč a hlavou zvýšil na 2:0. Horké chvilky domácím připravil ve 36. min. gólman Míšek, kterému nevyšla klička, následný zmatek ale ukončil Knotek, ovšem jen slabou ranou do rukavic suchdolského gólmana.

Zdánlivě klidný zápas hosté zdramatizovali hned po příchodu z kabin, kdy se po centru prosadil hlavou St. Svoboda - 2:1. Na druhé straně hlavou nemířili přesně Havránek ani Štainz. V 64. min. slušnou kombinaci Havránka s Müllerem zakončil Štainz, ovšem slabě. Do další příležitosti se suchdolský útočník dostal v 68. min. po dlouhém pasu, jenže tentokrát mířil vedle. Uklidnění na domácí kopačky přinesla až 75. min., kdy Müller po brejku poslal míč od tyče do sítě - 3:1. Javorkovu pěknou ránu v poslední desetiminutovce vytáhl gólman Burcev, ovšem to už Suchdolští výsledek kontrolovali. Vítězstvím se tak přiblížili k celkovému prvenství, k němu jim stačí pouhý bod z posledních tří zápasů.

"Začali jsme dobře, pětadvacet minut jsme měli převahu," komentoval utkání trenér Suchdola Vlastimil Chlád a pokračoval: "Hosté pak hru vyrovnali, dostali se do hry. Pak přišla naše klasika - vlezeme do druhého poločasu a dostaneme gól a jsou to nervy." Domácí pak definitivně uklidil třetí gól. "Nějaké šance jsme tam měli, ale Sázava kousala. Už jí o nic nejde, přijela si zahrát a to je ideální. My jsme pod tlakem, za stavu 2:1 jsme tam občas měli křečovité věci. Vyhráli jsme ale, jsem spokojený,"uzavřel.

Kavalier inkasoval už po šesti minutách. "Udělal jsem chybu, měl jsem míč odkopnout, druhý stoper mě nezajistil. Měl jsem ale hrát jednodušeji," vzal na sebe první gól hrající trenér Kavalieru Sázava Pavel Chuchla. "Při druhém gólu jsme nevyskočili na míč na zadní tyč, možná mohl vyběhnout i brankář. Náš výkon ale není dlouhodobě dobrý. Hráči ocevzdávají míče zadarmo, jejich stres a nervozita je nepochopitelná," hodnotil zápas a pokračoval: "Máme tam i dobré věci, pohyb máme přeci jen dobrý a slušný."

Bodovat v Suchdole je ale podle Pavla Chuchly velice obtížné. "Co se tady děje, je neuvěřitelné. Zvlášť v první půli," naznačil a rozpovídal se: "Dokud fotbal budou dělat týpci typu Střihavky, egoncetriků, kteří si léčí mindráky na fotbale, to asi nemá smysl. Trojice rozhodčích tady předvedla groteskní výkon, zvlášť v první půli rozhodla zápas. Přerušovala hru, žlutila naše hráče. Fauly na nás nepískala. Suchdolu ale gratuluji, hráče má kvalitní. Vědí, co se na hřišti děje, mají soudnost a vědí, že to není tak, jak by mělo být. Hrají ale za peníze a tak drží pusinku."

Zdroj:http://www.svoboda.info/sport/fotbal/k-celkovemu-prvenstvi-suchdolu-staci-uz-jen-bod-z-poslednich-tri-zapasu.html

Fotogalerie: http://www.svoboda.info/galerie/sport1/foto-vitezstvim-nad-sazavou-se-fotbaliste-suchdola-priblizili-postupovym-oslavam.html?show_pict=220763#gal