2013-04-17 (st) Sázava - Polepy 3:3 (1:1)

17.04.2013 17:00

19. kolo | 1.A třída | skupina B

Souboj dvou předních celků I. A třídy v Sázavě přinesl strhující podívanou

Sázava - Dohrávka 19. kola I. A třídy - skupina B na hřiště Kavalieru Sázava ve středu přivedla druhý tým tabulky - Polepy. A diváci si skutečně užili: Dramatický vývoj zápasu, šest branek a nasazení hráčů. Zápasu vytvořili i výtečnou kulisu.

Sázava - Polepy 3:3 (1:1)

"Bylo to fantastické, líbilo se mi to moc. Nejen zápas, ale i skvělá atmosféra více jak dvoustovek diváků," byl nadšený sázavský trenér Pavel Chuchla. "Opravdu to žilo a v průběhu doby s vývojem skóre narůstalo napětí a diváci se nechali strhnout k fandění. Myslím, že i Polepským se to líbilo, podobných zápasů pod takovou kulisou se hraje málo," dodal.

V samotném utkání Sázava vždy prohrávala - 0:1, 1:2 i 2:3. "Zápas byl kvalitní, opravdu to byla jízda," upozornil Pavel Chuchla s tím, že si jeho tým dobře uvědomoval kvalitu soupeře. "Polepy mají řadu hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží - divize a třetí ligy," poznamenal a pokročoval: "Nechtěli jsme jim nechat ani centimetr místa, protože střední záložníci Paták - Kmoch rozdávali míče v klidu. Proto jsme presovali a nechtěli soupeře pustit do hry. Celých pětačtyřicet minut první půle jsme šli úplně natvrdo na krev."

Hosté se ujali vedení na začátku zápasu. "Bohužel po chybě stopera Říčaře šli hosté do brejku," uvedl kouč a pokračoval: "Kluky to ale nepoložilo a do přestávky jsme si vytvořili tři výborné příležitosti. Tu třetí po pěkné akci z levé strany a centru jsme proměnili. Za stavu 1:1 jsme měli dorážku skoro do prázdné brány, bohužel Švec trefil jen gólmana."

I ve druhé půli se hrálo ve vysokém tempu. "Přece jenom hrát tak vysoko po celých devadesát minut není jednoduché pro žádný tým," uvedl Pavel Chuchla. "Proto se v některých fázích projevila větší fotbalovost Polep. Naší branku ale neohrozily jinak než ze standardek, bohužel z té druhé skórovali hlavou," litoval. Důraz domácích hráčů před brankou soupeře jim přinesl vyrovnání na 2:2.

Do třetice se hosté dočkali vedení, tentokrát z pokutového kopu. "Ten se mi moc nelíbil. Zápas byl vyhecovaný, ostrý, ale vedeý fér. Penalta se kopala po souboji tělo na tělo. Já bych to nepískl, penalta se ale pískat dala," přiznal trenér Sázavy a pokračoval: "Stáhli jsme hru na tři obráce, poslali Říčaře do útoku a čtyři minuty před koncem jsme vyrovnali."

S remízou jsou spokojenější přece jen více asi hosté. "Jeden bod celkem nic neřeší, ale zápas byl výborný. Po fotbalové stránce tam máme rezervy, ale náš tým je mladý, agresivita, bojovnost, nasazení a morálně-volní vlastnosti byly opravdu na vysoké úrovni. Bylo tam pár akcí, které stály za podívání, zápas měl velký náboj. Proto jsme spokojení," dodal k utkání Pavel Chuchla.

V sobotu se Sázava představí na hřišti předposledního Bakova. "Uvidíme, jak se projeví únava," naznačil. Sázavě bude chybět i Foltýn, který ve středu viděl červenou kartu. "Po nějaké strkanici po odpískání. To mě mrzí, je to velká neodpovědnost, nechápu to," zlobil se a doplnil: "Emoce k fotbalu patří, musí se ale udržet v nějakých mezích a ne, aby oslabily tým. To je škoda."

Branky: 27., 67. Říčař, 86. Foltýn - 5. Vojtíšek, 55. Kalivoda,  80. pok. kop Suchánek. ČK: Foltýn. Sázava: Burcev - Mařinec, Sedláček, Říčař, Král - Jelínek, Šmídek, Konečný, Krčmář (60. Konopiský) - Švec, Foltýn. Trenér Pavel Chuchla.