2013-02-28 (čt) ČAFC Praha - Sázava 4:0 (2:0) přípravný zápas

28.02.2013 17:00

Sázavští v Praze otvírali obranu až příliš, navíc chybovali v útoku

 

Praha - Předposlední utkání zimní přípravy na jarní část I. A třídy fotbalisté Kavalieru Sázava sehráli ve čtvrtek večer v Praze, kde proti nim stál devátý celek pražského přeboru - ČAFC Praha.
 

ČAFC Praha - Sázava 4:0 (2:0)

 
"Začali jsme dobře, v první půlhodince jsme byli aktivní, dobře jsme chodili do útoku," uvedl trenér Sázavy Pavel Chuchla. Jenže z náznaků šancí se pro hosty nic neurodilo. "Pak jsme bránili standardku úplně nesmyslně, než jak je bránit máme," popsal první gólový momennt utkání kouč. Sázavští se pak snažili vyrovnat, dokonce nastřelili břevno. "Udělali jsme chybu ve středu hřiště a po narážečce jsme dostali středem obrany druhou branku," dodal k první půli Pavel Chuchla.
 
Druhý poločas se mu ale vůbec nelíbil. "To byl chaos," zlobil se a pokračoval: "Skóre jsme chtěli zkorigovat, ale v nadějných situacích jsme kazili a soupeř chodil do brejků. Z našich situacích, které měly končit šancí nebo nebezpečným zakončením. Domácí si počkali na naše chyby a z rychlých protiútoků nás potrestal. Byl efektivní."
 
Konečné skóre 4:0 Pavlu Chuchlovi vadí. "Ve hře obou celků žádný nebyl," zdůraznil. "Hraje se ale na branky," připomněl a dodal: "To jsme nezvládli, hru zbytečně otvírali a především jsem pak hráli nepřesně, zbrkle a kazili jsme. Nedokázali jsme dát finální přihrávku."
 
Před jarním startem I. A třídy už Sázava sehraje pouze jedno přípravné utkání - v neděli s Poříčím. "Zápas v Praze je pro nás poučením," poznamenal trenér a pokračoval: "Prohra 4:0 pro nás je nepříjemnost, každé utkání chceme vyhrát, v každém si chceme upevnit sebevědomí. Hráči si chyby musí uvědomit, musíme o nich hodně mluvit. Musíme využít poslední tréninky a zápas s Poříčí, abychom chyby pokud možno odstranili. Soupeř byl ale kvalitní, není důvod být nervozní. Poučit se z prohry ale musíme, jinak bychom na to doplatili."
 
Sázava: Hrbek - Sedláček (46. Švehla), Mařinec, Říčař, Král - Jelínek, Konečný, Štepán (46. Marek), Kuchler - Foltýn, Šmídek. Trenér Pavel Chuchla.
 
Poslední přípravné utkání Sázavy: Neděle od 15.30 hodin v Benešově s Poříčí n. S.

 

Převzato ze serveru svoboda.info, autor René Svoboda