2013-02-09 (so) Sázava - Suchdol 4:2 (2:0) přípravný zápas

10.02.2013 17:20

Kostelec – Fotbalisté Sázavy v rámci zimní přípravy vyzvali k měření sil celek Suchdola. I když Sázavští ve druhém poločase promrhali náskok z první půle, dokázali nakonec zvítězit.

Sázava – Suchdol 4:2 (2:0)
 
Trenér Sázavy Pavel Chuchla byl s výsledkem spokojen. „Ze zápasu mám jedině pozitivní dojmy. Utkali jsme se s ambiciózním soupeřem protkaným samými zkušenými hráči, kteří hráli vyšší soutěže a jejich současné ambice jsou rovněž postupové,“ uvedl Pavel Chuchla.
 
„Byl to pro nás ostrý test, shodou okolností nám navíc chybělo pět hráčů. Dali jsme tak příležitost ostatním hráčům z kádru a sám jsem byl zvědavý, jak to především mladí hráči zvládnou. Nakonec to dopadlo na výbornou,“ těšilo trenéra Sázavy.
 
„První poločas jsme hráli fotbal, který si představuji. Náš výkon měl vysoké parametry, vstřelili jsme dvě branky a měli jsme další šance. Soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili,“ rekapituloval dění v prvním dějství a pokračoval: „Ve druhé půlce se Suchdol oklepal. Hra se vyrovnala a některým našim hráčům docházely síly. Soupeř vyrovnal, ale my jsme si také vytvářeli šance a navíc jsme vstřelili i další dvě branky a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Já jsem tedy spokojený, i když naši hráči hráli v sestavě, ve které normálně nenastupují, tak podali velmi dobrý výkon,“ sdělil.
 
„Byl to dobrý test, se kterým jsem spokojený. Doufám, že to tak bude pokračovat jak v trénincích, tak v dalších zápasech,“ podotkl Pavel Chuchla a dodal: „Chtěl bych Suchdolu poděkovat, protože i když hraje ještě turnaj v Červených Pečkách, tak si s námi zahráli. Je to od nich fajn a bylo to dobré gesto. Pískal Jiří Uher z Kutnohorska, který rovněž přispěl k dobré úrovni zápasu,“ uzavřel.
 
„V poločase jsme již dva nula prohrávali,“ povzdechl si hrající trenér Suchdola David Linhart a pokračoval: „Pak jsme dokázali srovnat na dva dva. Nakonec jsme ale díky vlastním chybám ještě dvakrát inkasovali a prohráli,“ mrzelo jej.
 
„Musím říct, že si ale Sázava zasloužila vyhrát. Mně to přišlo, že hodně lidí z našeho týmu zápas podcenilo jak samotnou přípravou na zápas, tak nasazením,“ řekl Linhart naštvaně. „Defacto hráli lidi, kteří byli v minulé sezóně spíše náhradníky. V tomto zápase mě ale nepřesvědčili, že by měli být v základní jedenáctce. Neříkám ale, že to bylo pouze o jejich výkonech. Jak se nám v minulých zápasech dařila obranná hra, tak proti Sázavě to byla katastrofa. Na tři góly jsme jim nahráli sami,“ kroutil hlavou.
 
Fotbalisty Suchdola čeká v neděli další utkání v rámci zimního turnaje v Červených Pečkách. „Budeme muset sestavu nakombinovat z hráčů áčka, béčka i céčka,“ předeslal Linhart a doplnil: „Máme opravdu hodně zraněných. Dneska jsem se navíc zranil i já, takže budeme mít nejspíše problémy se sestavou,“ uzavřel.
 
Branky: 2 Foltýn, 2 Švec - Štainz z pen., Janovský.
 
Sázava: Burcev (50. J. Hrbek) – Švehla, Šmídek, Chuchla, Král – Jelínek, Konečný, Marek, Krčmář – Foltýn, Švec. Střídali: Svoboda (45.), Skála (70.). Trenér Pavel Chuchla. Trenér Pavel Chuchla.
 

Suchdol: Míšek – Tomíšek, Linhart, Křelina, Rak (50. Siřínek) – Langr, P. Holík, Průcha, Kozel – Štainz, Janovský. Trenér David Linhart.

 
Převzato se servwru svoboda.info, autor Jakub Svoboda