2012-08-01 (st) Sázava - Uhlířské Janovice 0:2 (0:0)

01.08.2012 23:49

Přípravné utkání

Sestava: Burcev (55. Mar. Danko) - Kuchler, Chuchla, Říčař, Král - Jelínek, Tesařík, Šmídek, Štěpán - Konečný, Foltýn. Dále střídali Sedláček, Svoboda. Trenér Pavel Chuchla.

Detail: Ve středečním přípravném střetnutí na sebe narazili soupeři, kteří v uplynulých sezonách působili v opačných soutěžích: Kavalier Sázava postoupil do I. A třídy, Uhlířské Janovice se zase musely smířit s pádem do I. B třídy.

S prvním poločasem trenér Sázavy Pavel Chuchla vyjádřil spokojenost. "Měli jsme převahu, drželi míč a vypracovali jsme si šance, i když ne stoprocentní. Chybělo nám více důrazu v šestnáctce a nebo poslední přihrávka," hodnotil první dějství a pokračoval: "Soupeře jsme k ničemu nepouštěli, v osobních soubojích jsme byli aktivnější. Bylo to v pořádku, až na posledních pět minut, ve kterých jsme hosty nechali trochu hrát. Byl z toho ale jen nakopnutý křižný míč za naší obranu, ale nic velkého z toho nebylo."
 
Do druhé půle Sázavští nastoupili vlažněji. "Hodně trénujeme, ale nemyslím si, že by to bylo kvůli tomu. Najednou nám tam chybělo více elánu do hry," řekl Pavel Chuchla a navázal: "Soupeř se více dostal do hry, ale na naší bránu prakticky nevystřelil." Uhlíři se ujali vedení z trestného kopu. "Střela šla doprostřed brány," naznačil sázavský kouč a dodal: "Pak jsme hru malinko otevřeli a podruhé inkasovali. Příprava to byla dobrá, Uhlířské Janovice jsou snaživý tým. Jsme rádi za zápas, je to zpestření tréninků. Lítáme, makáme, abychom bylki dobře připravení a to potvrdili za deset dní v mistrovském utkání."
 
"Vcelku dobrý výkon," shrnul zápas jeden z trenérů FK Uhlířské Janovice Radek Förster. "Sázava má dobrý tým, bylo to dobré utkání z obou stran. Domácí byli malinko lepší v prvním poločase, ve druhém poločase jsme měli trochu více šancí my. U nás byl určitě lepší druhý poločas," zdůraznil. O první změnu skóre se postaral Kopecký z trestného kopu, druhou branku přidal Cypra hlavou po centru.
 
Uhlířům chyběl i "letní" kanonýr Jiří Uher. "Má odraženou patu," vysvětlil Radek Förster a dodal: "Myslím, že bude dobrý. Chvilku to trvat bude, ale snad to nebude nic vážného."
 
Převzato ze serveru svoboda.info (autor René Svoboda)