14.-15.9.

10.09.2013 19:39

O nadcházejícím víkendu zasáhnou do dalších fotbalových bojů všechna naše mužstva. Ale pěkně popořádku, nejdříve si zhodnotíme víkend předešlý. Ten byl pro naše barvy vcelku úspěšný. Jen první tým zklamal své fanoušky, kteří byli svědky druhé prohry na domácím hřišti v této sezóně. Na to, že tým přenechá doma všechny body podruhé během jednoho měsíce svému soupeři, není v posledních letech nikdo zvyklý. Že se prohraje, to se stává, ale způsobem, jakým toho bylo dosaženo v sobotu, není dobré. Naprosto mdlý výkon většiny hráčů (snad krom Filipa Kuchlera, který ve druhé půli táhl z pozice pravého obránce všechny akce) byl ZNOVU doprovázen do očí bijícím a nervy ničícím zakončením. To, co dokážeme zahodit se už ani nedá nazvat urážení fotbalového Boha, ale rovnou snahou o jeho sesazení. Tohle už není o smůle. Pánové Foltýn a Jelínek by si to svoje rádoby zakončení mohli nechat patentovat. Jinak celá hra týmu vázne. Jak směrem dopředu, tak směrem dozadu. Góly svým soupeřem doslova nabízíme a naopak my nabídnuté šance nedokážeme přetavit v branku. Nehezkou událostí bylo zkolabování Filipa Kuchlera deset minut před koncem zápasu. Filip už je doma z nemocnice, takže to vypadá, že by mohl v nejbližších týdnech zase připraven naskočit. Další menší (v porovnání s Filipovou samozřejmě úplně nepodstatnou) nehezkou věcí bylo jakési vykřikování některých jedinců na některé hráče. O takovou podporu nikdo nikde na světě nestojí. Naše juniorka podruhé v sezóně zavítala na hřiště soupeře a znovu to bylo s bodovou kořistí, tentokrát dokonce s tříbodovou. Je vidět, že tým je to kvalitní i bez pomoci hráčů z áčka (to ještě chyběl Švehla za červenou z minulého týdne a Rezek, který si užíval rodinné pohody). Juniorka pod vedením zkušenostmi přesyceného trenéra pana Kratochvíla, tak získala už sedm bodů, což opravdu asi nikdo po třech kolech nepředpokládal. Zápas, který skončil výhrou 2:1, rozhodl chvíli před koncem podle doslechu fantastickou individuální akcí poloprofesionální boxer Kono. Další výhru sázavských mužstev má na svědomí dorostenecký výběr, který po divokém prvním poločase vyhrál 4:3 v posázavském Týnci. Dvěma brankami se převedla mladičká sázavská střelecká naděje, David Bartoš. Vcelku suverénně vkročili do nové sezóny žáci, kteří si otevřeli slušný střelecký účet v Tupadlech, kde místním kloučkům nasázeli devět kousků.

Tak tedy k následujícímu víkendu. V sobotu 9:00 poprvé v této sezóně vyběhnou na zmenšené hřiště naši nejmenší, hoši z mladší přípravky. Tu čeká turnaj v Kutné Hoře, kde znovu nebude důležitý výsledek, ale radost ze samotné hry. Na sobotu jsou připraveni i dorostenci, kteří na domácím pažitu od 10:15 srovnají síly s Mnichovicemi. V 14:00 je výkop staré gardy, která zavítá do sousedních Chocerad k dalšímu utkání Posázavské ligy starých gard a která pro změnu bude mít radost ze vzniklé žízně. V 17:00 se pak pokusí o nápravu svého renomé hráči z áčka, kteří se vydají do vzdálených Luštěnic, kde je nečeká vůbec nic lehkého. Domácí v posledním kole předvedly masakr v Červených Pečkách, které na jejich hřišti rozstřílely 7:0. Zatím v pěti kolech posbíraly 8 bodů (o jeden více než naši) s bilancí 2-2-1 a skóre 13:6.

V neděli se žáci od 10:30 utkají s týmem Vrd. Snad si povedou podobně, ne-li lépe než o víkendu juniorka se stejným týmem. Jako hřeb víkendu bude v neděli od 17:00 zápas juniorky s týmem Malína. Podle posledních komentářů chtějí všichni členové týmu znovu vyhrát a mít po čtyřech kolech nádherných 10b, tak uvidíme, jak se s tím tedy štička okresního přeboru popasuje.

Neváhejte a přijde podpořit sázavské bojovníky.