Sázava - Luštěnice 4:2(2:1)

12.04.2014 16:30

Sázava – Luštěnice 4:2 (2:1)

Sázava – Přestože fotbalisté Sázavy vozí z venkovních zápasů body jen sporadicky, na domácí půdě se jim daří. V dalším kole I. A třídy sk. B přehráli Luštenice.

„Získali jsme tři body, ty se v tabulce projeví, jelikož hrajeme o záchranu. Stále lepíme sestavu,“ povzdychl si trenér Sázavy Pavel Chuchla a pokračoval: „Dnes jsem musel opět do šedesáté minuty střídat dva hráče pro zranění. Další týden tak pro nás bude obrovsky obtížný,“ konstatoval.

„Zápas jsme začali dobře, agresivně. Soupeře jsme nutili k chybám, nedali jsme mu prostor. Již ve třetí minutě jsme dali branku. V patnácté minutě jsme už vedli o dvě branky. O pět minut později jsme ovšem po krásné střele inkasovali. Na obou stranách byly dramatické situace, fotbal byl svižný,“ popisoval Pavel Chuchla.

„Soupeř chtěl ve druhé polovině vyrovnat. My jsme ale z protiútoku dali na tři jedna. Pak jsme museli střídat a do hry šli kluci z dorostu. Po pár minutách na hřišti se do šance protlačil Srba a zvýšil na čtyři jedna,“ rekapituloval trenér Sázavy. „Poté jsme už hlídali výsledek. Branku jsme dostali po rohovém kopu třináct minut před koncem. Soupeře jsme pak ale do ničeho nepustili. Zápas jsme skvěle odbránili a výsledek udrželi. Jsme spokojení s body. Toto kolo pro nás bylo důležité,“ uzavřel Chuchla.

Zdroj:http://www.svoboda.info/sport/fotbal/fotbalistum-sazavy-se-na-domaci-pude-dari-tentokrat-to-odnesly-lustenice.html

Sázava - Fotbalisté Sázavy přivítali v rámci 21. kola I. A třídy na svém hřišti Luštěnice. Sázava potvrdila, že se jí na domácím hřišti daří a zvítězila 4:2.

„Získali jsme velmi důležité body, to je jasné," zahájil sázavský trenér Pavel Chuchla a pokračoval v hodnocení utkání: „Mužstvo Luštěnce bylo velmi kvalitním soupeřem. Hrál se oboustranně dobrý fotbal, a to především v první hodině hry. Z našich střídání je vidět, že jsme střídali tři hráče nejen proto, že bychom věřili, že je zápas rozhodnutý, ale z důvodu, že máme opět tři zraněné. Konkrétně Knotek a Král zřejmě nebudou moci nastoupit ani do příštího zápasu, jelikož se u nich jedná o svalová zranění. Co se týče Jakuba Švece, tak u něho šlo pouze o nějaké nakopnutí a předpoklad, že bude hrát je mnohem větší. Naše situace je v tomto směru nesmírně obtížná."

Sázavské fotbalisty zdobí po zápase s Luštěnicemi parádní domácí bilance. Tři výhry a skóre 16:2. „Naše výkony jsou doma o třídu lepší z hlediska sebedůvěry a pohybové aktivity i fotbalu jako takového, než ve venkovních zápasech. Bohužel je to způsobené i tím, že nejsme schopní poskládat každý týden stejnou sestavu. Musíme kádr doplňovat. Během celé sezony se nám neuvěřitelně kupí zranění hráči. Jednou hrajeme v optimálnější sestavě a za týden hrajeme v úplně jiném složení. Způsobuje nám to i problém toho, že nám chybí automatismy, které bychom k zlepšení naší hry potřebovali," objasnil důvod, proč se Sázavě nedaří ve venkovních zápasech Pavel Chuchla.

Sázavu dostali na koně dvě brzké branky. „Hra byla dobrá. Od první minuty jsme byli v dobrém pohybu, byli jsme agresivní, nutili jsme soupeře k chybám. Luštěnce neměly prostor a u odražených balónů jsme byli první my. Vstřelili jsme v 6. minutě první branku po pohledné kombinaci až do prázdné brány. Druhý gól přišel po čtvrt hodině hry. Nicméně i soupeř hrál velmi dobře a svou snahu potvrdil ve 23. minutě, kdy se odrazil míč za naše velké vápno a soupeř vymetl roh naší brány a snížil na 1:2. V tu chvíli to nebylo vůbec příjemné, ale výsledek se do poločasové pauzy již nezměnil," popsal první poločas Chuchla.

V druhém dějství domácí svůj náskok zvýšili a poté se snažili ubránit vítězství. „V druhém poločase se soupeř snažil vyrovnat, ale my jsme kontrovali a dostali se zpět do dvoubrankového vedení. Poté přišla tři vynucená střídání. Ale právě střídající Martin Srba svým důrazem přetlačil obránce a zvýšil na 4:1. To pro nás byl uklidňující moment a celý poločas jsme se pak snažili kvalitně bránit a dotáhnout zápas k vítězství. Propadl nám sice jeden míč z rohu a hosté se dostali na dostřel dvou branek, ale poté už se do ničeho nedostali. Bodů si nesmírně vážíme, soupeř byl kvalitní a z hlediska bodů do tabulky je tato výhra pro nás nesmírně důležitá," uzavřel sázavský trenér.

Zdroj:http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/sazava-zvitezila-i-v-tretim-jarnim-domacim-utkani-20140414.html