1.PÚ

29.01.2014 17:08

Kostelec n. Č. l. - Na umělé trávě v Kostelci n. Č. l. o víkendu sehráli první utkání zimní přípravy fotbalisté FK Uhlířské Janovice i Kavalier Sázava. Ze vzájemného souboje vyšli vítězně uhlíři:

U. Janovice - Sázava 2:1 (2:1)

"První poločas byl celkem vyrovnaný, hráli jsme slušně a měli dost šancí," hodnotil první přípravný zápas trenér FK Uhlířské Janovice František Machurka. "Sázava hraje s obránci v řadě a tak se za ně dobře dávají přihrávky a dobře se nabíhá," doplnil svůj postřeh a dodal: "Právě z těchto situací jsme dali v první čtvrthodině oba góly." Uhlíři pak měli ještě výhodu pokutového kopu. "Po brejku, když unikl Jelínek," popsal situaci trenér. Penaltu ale uhlíři neproměnili. "Ve druhé půli byla lepší Sázava," přiznal František Machurka a pokračoval: "Podržela míč, lépe kombinovala a měla větší převahu."

Uhlíři zahájili zimní přípravu s podzimním hráčským kádrem. "Kádr máme stabilizovaný, i když nyní máme nemocné Kopeckého a Wolfa," upozornil trenér."Stabilně hrají už tři dorostenci, do týmu se zapracovali. Proto to týmu nemusíme zasahovat, uvidíme, jak mladí budou dále pracovat," uzavřel František Machurka.

"Zápas nezačal dobře, než jsme se rozkoukali, dostali jsme dva góly," přiznal sázavský trenér Pavel Chuchla a pokračoval: "V utkání jsme měli převahu, rozdíl tam nějaký být musel. Poztráceli jsme ale drobné míče v nebezpečných prostorech, hodně jsme toho poztráceli i uprostřed hřiště. Uhlířské Janovice makaly a daly nám branky z brejků. My jsme si vytvořili tři, čtyři šance, ale nic zásadního. Pár slušných fází jsme v zápase měli. Byl to první zápas, musíme pracovat."

Zimní přípravu Sázavští zahájili v úterý. "Ve stejném složení jako na podzim," upozornil trenér. "Po operaci srdce se vrátil Mirek Štěpán, na druhou stranu jsou zranění Foltýn s Říčařem," řekl kouč a dodal: "Jednoho bolí břišní sval, druhého záda. Snad se dají do kupy, u Vaška Foltýna doktoři nějak nevědí, jak z toho ven."

Branky: D. Kulhánek, N. Marek - Jelínek. U. Janovice: Hromádka (46. Kmoch) - Stoupa, Zadražil, Hrbek, Černík (46. Lopour) - Dotlačil (73. Čížek), Randlíszek, D. Kulhánek, Jelínek (73. Förster) - N. Marek, P. Kulhánek (46. Srba). Trenér František Machurka. Sázava: Burcev - Mařinec, Šmídek, Chuchla, Král - Jelínek, Marek, Štěpán, Konečný - Švec, Tesařík. Střídali Hrbek - Albrecht, Pešta, Hrbek. Trenér Pavel Chuchla.

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/uhlirum-v-sobotnim-zapase-se-sazavou-vysel-hlavne-zacatek-zapasu.html