1.PÚ Sázava - Uhl. Janovice 4:0(1:0)

18.07.2015 17:00

Chocerady - Nováček krajského přeboru Kavalier Sázava sehrál přípravné utkání v sobotu v Choceradech, když se střetl s FK Uhlířské Janovice. Ani jeden z trenérů neměl k dispozici kompletní kádr:

Sázava - U. Janovice 4:0 (1:0)

"Nebylo to nejhorší, z různých důvodů nám ale chybělo pět hráčů. To mi trocvhu vadí, příští zápas to snad bude lepší," předeslal trenér Sázavy Pavel Chuchla,kterého trápí zranění kapitána Šmídka. "Doufám, že bude v pořádku, byl by to pro nás velký problém, jde o klíčového hráče," naznačil. "Výkon špatný nebyl, udržovali jsme si převahu a připravili si řadu šancí. V obraně jsme nepracovali špatně, připadlo mi, že posledních deset, patnáct minut jsme byli unavení, už jsme nebyli tak svěží. trénujeme týden, ještě to není úplně ideální. V utkání byly chybičky technického charakteru, ale příprava teprve začala. Na to, že šlo o první zápas a že nám spousta hráčů chyběla, to špatné nebylo," zhodnotil přátelský zápas Pavel Chuchla a navázal: "Na začátek si vždy bereme slabšího soupeře, aby se kluci trochu rozkoukali. Janovice jsou snaživí, jsem celkem spokojený."

Do sestavy Sázavy naskočil Zvěřina z Mirošovic, který naposledy hrál za Benešov B. "Vypadá to, že bude hrát u nás. Zatím se jeví slušně, pokud bude fungovat tak, jako dosud, budeme rádi, když bude hrát za nás. Je to šikovný fotbalista a středového hráče jsme potřebovali," uzavřel trenér.

"Jsme v první fázi hrubé přípravy, kluci měli absolutně těžké nohy," upozornil trenér FK Uhlířské Janovice Vladimír Boubín. "Naše mužstvo na tom není fyzicky dobře, následující tři týdny musíme hodně zapracovat," naznačil a opakoval: "Kluci měli těžké nohy a u každého míče byli druzí. Prohráli jsme zaslouženě, i když několik brankových příležitostí jsme si připravili. Dvě tutovky jsme neproměnili, výborný soupeř nás ke hře ale moc nepustil." Také Uhlířské Janovice nebyly kompletní. "Chybělo nám sedm hráčů, odjeli na dovolenou. Příští týden už by to mělo být lepší," uzavřel kouč.

Branky: Fantys 2, Foltýn, Zvěřina. Sázava: Burcev (46. J. Hrbek) - Konečný, Štěch, Říčař, Chuchla - Jelínek, Zvěřina, Mar. Chrpa, Foltýn - Janovský, Marek Chrpa. Průběžně střídal Fantys. Trenér Pavel Chuchla.

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/v-prvnim-pripravnem-utkani-sazava-porazila-uhlirske-janovice-4_0/

Chocerady – Letní přípravu odstartovala i mužstva z nižších krajských soutěží. Dva týmy z Kutnohorska si domluvily vzájemné přípravné utkání. Sázava se střetla s Uhlířskými Janovicemi, které převzal po Josefu Bohatcovi trenér Vladimír Boubín.

„Bylo to první přípravné utkání. Vždy se snažím na začátek přípravy vybrat slabšího soupeře. Bohužel nám chybělo pět hráčů, takže jsme nemohli moc střídat," pokrčil rameny trenér Sázavy Pavel Chuchla a zhodnotil zápas s Uhlířskými Janovicemi: „S výkonem jsem celkem spokojený. Soupeře jsme kromě dvou šancí k ničemu nepustili. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, ale proměnili jsme pouze čtyři, nicméně výkon nebyl špatný." Sázavu trápí zranění Šmídka: „Hráli jsme v sestavě, která pro nás není úplně běžná. Prohlédl jsem si nově příchozí hráče, až na Štěpána Kozáka. Věc, která mi dělá starosti, je zdravotní stav našeho kapitána Šmídka, který má problémy s achilovkou. Snad se dá ale dohromady, protože jeho absence by pro nás byla velký problém," přiznal Chuchla.

Uhlíři nabírají fyzickou kondici

„Převzal jsem mužstvo, které je na tom velmi špatně po fyzické stránce," otevřeně řekl nový trenér Uhlířských Janovic Vladimír Boubín a navázal: „Začali jsme přípravu před čtrnácti dny a stále pracujeme na hrubé fyzičce. To znamená, že hráči ještě polykají kilometry. To se samozřejmě projevilo i v zápase, protože výbušnost a síla přijdou až později. Hráči měli těžké nohy, takže u každého míče byli až jako druzí. Sázava tak zaslouženě vyhrála. I když během zápasu byla zhruba patnácti minutová pasáž, kde jsme hráli dobře a mohli jsme dokonce vstřelit dvě branky. Bohužel jsme ale zakončili špatně."

Zdroj: http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/sazava-nastrilela-unavenym-uhlirum-ctyri-goly-dvakrat-skoroval-fantys-20150718.html