Ostrá - Sázava 2:0(0:0)

08.03.2014 14:30

Ostrá - Fotbalisté Sázavy nastoupili k prvnímu mistrovskému utkání jarní části sezóny I. A třídy na půdě aspiranta na postup - Sokolu Ostrá.

Ostrá - Sázava 2:0 (0:0)

I přes porážku nevěšel trenér SázavyPavel Chuchla hlavu: "Jsem spokojený s výkonem mužstva. Po celých devadesát minut jsme se dobře pohybovali a plni naši taktiku. Soupeř si s námi nevěděl rady a nedařilo se mu nás zatlačit," uvedl Pavel Chuchla.

"Pouze si domácí vytvořili velké množství standardních situací. Ostrá má hodně kvalitních hlavičkářů, takže z toho byli nebezpeční. Nám se je ale dařilo pokrývat,"připomněl Pavel Chuchla a pokračoval: "V první půli to na šance bylo vyrovnané jedna jedna. Bohužel jsme už v desáté minutě střídali kvůli těžkému zranění kolene Kuchlera. Mrzí mě, že máme opět další hráče na dlouhou dobu mimo hru," litoval Chuchla.

"V 55. minutě jsme bohužel ze standardky inkasovali. Nicméně pořád byla naše hra v pořádku. Vysoko jsme presovali, Ostrá se nedostávala do zakládání plynulejších akcí,"konstatoval trenér Sázavy a navázal: "My jsme chtěli vyrovnat. Z rychlého protiútoku jsme patnáct minut před koncem inkasovali branku. Před koncem jsme bohužel ze tří metrů trefili gólmana, jinak jsme mohli snížit. Nutné je připomenout, že jsme ještě za stavu nula nula měli v začátku druhé půle stoprocentní šanci. Bohužel míč proskákal vedle tyčky," litoval Chuchla.

"S výkonem hráčů jsem spokojen. Nicméně nejsem spokojený s tím, že středová řada nám neudržela moc míč a v některých momentech jsme byli zbytečně zbrklí," uvedl Pavel Chuchla.

"Bohužel nám v poli chyběl Tesařík, kdy díky nějaké administrativní chybě nemohl nastoupit. Z toho jsem trošičku rozladěný," zlobil se Chuchla.

Sázava: Burcev - Kuchler (10. Srba), Říčař, Mařinec, Chuchla - Jelínek, Šmídek, Konečný, Král - Švec, Marek. Trenér Pavel Chuchla.

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/sazava-sehrala-v-ostre-povodene-utkani-vykon-ale-na-body-nakonec-nestacil.html

 

Ostrá - Start do jarní části sezony mají za sebou fotbalisté Sázavy. Ti vyjeli v sobotu v rámci 16. kola I. A třídy k zápasu s druhým týmem soutěže, kterým je Ostrá. Přes velmi dobrý výkon se Sázava bodů nedočkala a na hřišti soupeře prohrála.

 
 
 

První jarní mistrovské utkání postavilo proti Sázavě těžký kalibr. Venkovní utkání s druhým týmem tabulky - Ostrou, bylo více než kvalitní prověrkou formy sázavských hráčů. „Zápas jsme zvládli poměrně dobře. Takticky jsme měli Ostrou přečtenou, věděli jsme, jakou hru předvádí. Posunuli jsme hodně obranu směrem k polovině hřiště a domácí dlouho nevěděli, jak na nás vyzrát," zahájil hodnocení zápasu s Ostrou hrající trenér Sázavy Pavel Chuchla, který uznal, že domácí favorit měl na jeho vkus až mnoho standardních příležitostí: „Ostrá měla podle předpokladů více ze hry, z čehož pramenily jejich standardní situace, kterých měly na můj vkus a přespříliš. Nám se ale dařilo tyto příležitosti Ostré bránit. Kromě nich měli domácí ještě několik střel ze střední vzdálenosti, ale z těch nic nevzešlo. I my jsme měli v prvním poločase jednu dobrou střelu, která mohla skončit brankou, ale nepoštěstilo se."

I když Sázava neskórovala, hrou svého trenéra potěšila. „Nicméně hra z naší strany nebyla vůbec špatná. Drželi jsme Ostrou daleko od své branky a velmi dobře jsme se pohybovali. A i díky tomu skončil první poločas bez branek," řekl Chuchla.

Druhý poločas již branky přinesl. „Bohužel v 53. minutě přišla další standardní situace, po níž nám propadl míč obranou, a domácí se dostali do vedení. Ukázalo se, že jejich výšková převaha a skvěle zahrávané standardní situace jsou jejich velkou zbraní. Není vůbec snadné uhlídat a pochytat všechny jejich vysoké hráče. V 70. minutě přidala Ostrá druhý gól. Řekl bych, že ten byl hodně zbytečný. Byla to branka po brejkové situaci, když jsme se pokoušeli o vyrovnání, a trochu jsme otevřeli svou hru. Přišel záběh za obranu a již zmíněný druhý gól. V 83. minutě jsme měli obrovskou šanci, kdy jsme asi ze tří metrů skoro do prázdně brány trefili brankáře, což byla velká škoda," popsal druhý poločas sázavský trenér a dodal: „Ještě jsme měli šanci na úplném začátku druhé půle, kdy míč proskákal těsně kolem tyče. Kdoví, jak by se zápas vyvíjel, kdybychom v tu chvíli skórovali. Mohlo to být mnohem dramatičtější."

Pavel Chuchla také prozradil, co mu v zápase chybělo: „Byli jsme hodně blízko úspěchu, byli jsme agresivní, pohyb byl dobrý, takový, jaký jsem si od hráčů představoval. Co mi chybělo, bylo to, že naši středopolaři nepodrželi o něco déle míč a nedali lepší přihrávku. Zbytečně jsme se míče zbavovali, přitom tam bylo mnoho chvil, kdy jsme mohli hrát s větším klidem a rozvahou, a přihrát si míč přesněji. Určitě bychom poté Ostrou potrápili ještě mnohem víc."

Sázava se musela obejít bez Tesaříka. „Citelnou ztrátou byla pro nás absence Tesaříka v útoku. Nemohl nastoupit kvůli administrativní chybě, která mě docela rozčílila a rozladila, ale museli jsme se s tím vyrovnat. Navíc se nám v 10. minutě zranil Kuchler. Vypadá to na vážnější problém s kolenem," objasnil situaci Pavel Chuchla.

Za Ostrou hraje Mikolanda

Sázavský trenér Chuchla se poohlédl za podzimní vzájemným zápasem a našel určité odlišnosti s nynějším střetnutím: „Dnešní zápas byl mnohem taktičtější. Byl to jiný zápas i tím, že domácí posílil Petr Mikolanda, který má zkušenosti z anglického West Hamu United. Nebylo vůbec snadné ho uhlídat. Hře Ostré příchod tohoto hráče hodně prospěl. Při zahrávání trestných kopů dokáže neomylně najít své vysoké spoluhráče a při hře udrží míče, které většina hráčů ztrácí. Hlavní rozdíl byl ale v tom, že podzimní zápas jsme malinko podcenili, což se projevilo hlavně v jeho druhém poločase. Nyní jsme se připravili mnohem lépe."

Ostrá bude podle sázavského trenéra těžit hlavně z trestných kopů. „Znovu bych vypíchl náš výborný pohyb po hřišti. Ale jak jsem řekl, škoda byla to, že někteří hráči se zbavovali zbytečně rychle míče. Je ale těžké hrát se soupeřem, který má sedm hráčů vyšších než sto devadesát centimetrů a kope okolo čtyřiceti standardních situací za zápas. A myslím si, že jich tolik bude Ostrá kopat v každém zápase. Zápas svou kvalitu na začátek jarní části sezony měl, tempo hry bylo vysoké, ale Ostrá vyhrála zaslouženě," uzavřel Pavel Chuchla.

Zdroj: http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/uhlidat-mikolandu-bylo-tezke-rikal-trener-sazavy-20140310.html

Ostrá – Nebyl to žádný koncert, ale na tři body to stačilo. Fotbalisté Ostré v prvním jarním kole krajské I.A třídy potvrdili roli favorita a porazili na svém trávníku celek Sázavy. Díky tomu si upevnili postavení v tabulce, kde jsou na druhém místě na lídrem ze Suchola.

 
 
 

OSTRÁ – SÁZAVA  2:0

Asi všichni příznivci Ostré čekali, co jim předvede Petr Mikolanda, zkušený fotbalista, který hrál ligu a okusil také fotbal v Anglii. Na hrotu útoku byl hodně cítit, ale střelecky se neprosadil. Litovat ale nemusel. Jeho tým slavil vítězství, na kterém se podílel parádní gólovou přihrávkou. Takže spokojenost.

„Na stupni od jedné do deseti si dneska dávám trojku," zhodnotil svůj výkon celkem kriticky ihned po zápase Mikolanda.

Necelou hodinu trvalo čekání na úvodní gól sezony. Pak si mohli hráči a příznivci Ostré zakřičet GÓÓÓL. Dozorec zahrával trestný kop, míč prolétl k volnému Petru Moudrému a ten zblízka nemohl minout – 1:0.

Hosté moc nebezpeční nebyli. Dvakrát měli slibnou příležitost na začátku druhé půle, to měli domácí velké štěstí, jinak moc gólmana Pokorného nezaměstnali. Až chvíli před koncem Marek, strážce domácí svatyně mu ale radost překazil.

To už ale Ostrá vedla o dva góly. Mikolanda prokázal svůj neskutečný přehled, ke gólu vyzval kolegu z útoku Petličku a ten dává góly z podobných situací často – 2:0.

„Koukat se na to moc nedalo, nedalo se dát moc nahrávek, hřiště bylo tvrdé. Bylo to v první půli nervózní, ale po prvním gólu jsme se uvolnili," řekl Petr Mikolanda.

Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/mikolanda-gol-nedal-ostra-presto-slavila-20140310.html