1.den

První den kempu se nám po všech stránkách vydařil. Ráno všichni i trenéři dokázali přijít včas, sešlo se nás 31+5, což je pěkný počet, počasí nám i přes nepříznivou dopolední předpověď norských meteorologů přálo, hřiště bylo perfektně připraveno, míče řádně nafouknuty, nálada byla výborná a zatrénovat si přišlo i saranče. Nejmenší fotbalisti, mezi kterými bylo několik nových tváří, se kterými bychom se rádi setkávali i po prázdninách si vyzkoušeli trošku z každého oboru fotbalových dovedností. Zkušenější borci, z nichž většina si včera zahrála přátelák proti FK Kolín ve kterém jsme po dobré hře zvítězili 14:8, se bez úlev naplno pustila do pilování svých dovedností. I u oběda se nám, až na jednu rozbitou sklenici celkem dařilo a boloňské špagety celkem rychle zmizely z talířú. Odpolední část proběhla, až na jednu malou přišlápnutou nohu při bosý lize, také v naprosté pohodě. U starších borců v závěrečném fotbálku zaslouženě, byť na penalty vyhrál modrý mančaft a mohl si tak vychutnat oblíbenou prdelačku. Tajná informace z kuchyně, zítra nás čeká kuře na paprice s těstovinami.

Sportu zdar!

Fotky: https://plus.google.com/photos/110089435091929785371/albums/6186724486372684001

 

2.den

Dopolední část dnešního 2. kempového dne probíhala v anglickém stylu. Za mírného příjemného deště měly balóny větší rychlost a rychlejší odskok, k vidění byly dlouhé skluzy, tvrdé srážky, vše v duchu fair- play,pohledné přímočaré akce a hezké góly. Snad k dokonalé iluzi ostrovního stylu chyběly jen góly hlavou. Nejmenší plejeři opět pilovali orientaci na hřišti, střelbu, nahrávky i ostatní herní činnosti. Před obědem, kdy déšť nabral na intenzitě probrali v suchu kabiny sázavského „áčka“ fotbalovou teorii a taktiku. Starší borci se věnovali kontrole a krytí míče, nácviku kliček, hře 1:1 a zakončení. Před obědem jsme si dali opět bosou ligu s gym balónem a hra měla stejně jako včera opět vysokou úroveň. Obídek do nás rychle zahučel, někteří dokonce odevzdávali vylízaný talíř.

Odpoledne se mladší věnovali hlavně různým variantám hry a starší se věnovali koordinaci pohybu, nahrávkám a opět hře 1:1 a 2:2 na malém prostoru. Závěrečný fotbálek modrých proti oranžovým znova musely rozhodnout penalty v kterých i dnes, přestože celý zápas byli lepší oranžoví prohráli. Takže, ač neradi zase museli nastavit své zadečky.

I přesto, že se nám už zásoby tenčí, tak je ještě možnost zakoupit klubové kšiltovky viz. model Tadeáš v přiložené fotodokumentaci.

https://plus.google.com/photos/110089435091929785371/albums/6186970371899090545

Sportu zdar!

T.D.

P.S.: na zítra pro nás v DD chystají čínu s rýží.


 

3.den

Po předchozích dvou dnech jsme se všichni na třetí den našeho Fotbalového kempu tak těšili, že jsme ani nemohli dospat a někteří skoro ani nešli spát. Sluníčko nám přálo a podmínky pro rozvíjení našich fotbalových dovedností byly ideální. Je neuvěřitelné, že i třetí „kritický“ den udržujeme nadstandardně vysoký počet účastníků kempu. Proti včerejšku jsme měli jednoho odpadlíka, který ignoroval, že růst nohou nejde v mládí zastavit a odmítal se rozloučit se svými malými Pumami, až mu z toho zčernal palec. A také jednoho navrátilce, který se rozhodl, že to s tim fotbalem ještě zkusí.

Skupinka nejmenších nadějí znovu pracovala na rozvíjení své obratnosti s míčem a ovládání různých míčů různými technikami. Starší pardálové si, po protažení, dali fotbalové piškvorky, abychom si připomněli, že i při fotbale se musí přemýšlet. A to bolí! Na prokrvení zadřených závitů nám naštěstí pomohlo pár kotrmelců. Potom jsme ještě zkoušeli různé druhy vedení míče, kontrolu míče pod tlakem a trefování různými způsoby do fotbalové kostky. Před obědem opět nemohl chybět bosý fočus s gym balónem, samozřejmě o to, kdo bude koho obsluhovat u oběda! Snad bylo, Bori, vše v pořádku a pochutnal sis. K obědu byla slíbená čína, která snad všem chutnala, oči nikomu nezešikměli. Cestou zpátky jsme se ještě odměnili točenou zmrzkou.

Odpoledne nás čekala fotbalová olympiáda. Pan správce nám na ní perfektně připravil hřiště. Vytvořili jsme pět vyrovnaných skupin, které se utkaly v klasických disciplínách: hod oštěpem, slalom, skok z místa, hod medicimbálem, jízda na koni, sprint s míčem, střelba na přesnost, opičí dráha a probíhání pod švihadlem. Výsledky byly skutečně těsné, ale ještě je neprozradím - vyhlášení bude až zítra ráno. Po olympiádě se skupinka našich brankářů šla specializovat ve svém oboru a ostatní zakončili den fotbálkem. Prokletí oranžových dresů trvá a modří si při prdelačce dali záležet. Už se to nadá utajit, zítra budou buchtičky se šodó!

https://plus.google.com/photos/110089435091929785371/albums/6187409041040655841

Sportu zdar!

T.D.

4.den

Čtvrtý den jsme zahájili vyhlášením výsledků včerejší olympiády a rozdáním kempových triček všem účastníkům. Protože všem opravdu sluší, tak jsme se v nich hned vyfotili. Zvlášť fotka s prezidentem oddílu se podařila. Potom už nám nic nebránilo pokračovat ve fotbalové zábavě. Mladší skupina už dnes zkoušela složitější cvičení na vedení míče s přeběhy a na přesnost přihrávky. Samozřejmě také pracovali na své obratnosti, která je u fotbalistů velmi důležitá. Starší borci pracovali na kombinaci na omezeném prostoru, orientaci a rychlé práci s míčem. Jednotlivá herní cvičení jsme si proložili soutěží v nožičkách, kolínkách a hlavičkách. Také došlo na střelbu. Před obědem si obě skupiny zahrály fotbálek, starší, jak už se stalo tradicí bosou ligu s velkým balónem o obědovou obsluhu. Hrdinou tohoto mače, který musely rozhodnout penalty se stal Kuba, ten všechny střely oranžových zlikvidoval a sám rozhodl, že si modří dnešní skvělý oběd užijí bez zbytečného chození. Borinko,servis z tvé strany byl naprosto v pořádku a buchtičky jsem si i díky tobě skvěle vychutnal. I ostatní fotbalisti si oběd užili, někteří si dali buchtičky jen tak na sucho, ale všichni vraceli talíře skoro vymetené.

Odpoledne mladší fotbalisti pokračovali hrou jeden na jednoho, střelbou na krátkou vzdálenost a samozřejmě fotbálkem. Starší hráli házenou, trénovali pohyb s míčem i bez v omezeném prostoru, hru pod tlakem a přechod míče z území do území. Před fotbálkem jsme si zahráli ještě na kočku a myš. Fotbálek nakonec byl hodně vyrovnaný, na borcích se už projevila únava z náročných cvičení a hlavně z celodenního pobytu na slunci, i když jsme dbali na chlazení a pitný režim. Je to neuvěřitelné, ale oranžové prokletí stále trvá.

Zítra už nás čeká poslední den našeho kempu a pani kuchařky si pro nás na rozloučenou nachystaly řízek a bramborovou kaši.

https://plus.google.com/photos/110089435091929785371/albums/6187710682293499569

Sportu zdar!

5.den

Poslední den kempu jsme se věnovali, mimo několika posledních cvičení, po jejichž zvládnutí můžeme definitivně všechny účastníky kempu prohlásit za fotbalisty, také cvičením na koordinaci pohybu a zábavným fotbalovým hrám. Než jsme se vydali na oběd, nemohl samozřejmě chybět fotbálek. U oběda všichni pokračovali ve skvělých výkonech a pochutnali si na řízcích s bramborovou kaší. Po poledním klidu obě kategorie fotbalistů nastoupili k závěrečné tréninkové fázi. Mladší kategorie ji zakončila Ligou Mistrů a na fotkách je vidět, že to všichni brali skutečně vážně a v zápalu fotbalového boje může někdy dojít i na slzy. Parta starších borců si to opět rozdala, modří proti oranžovým, o závěrečnou „prdelačku“ a neuvěřitelné se stalo skutkem. Oranžoví zlomili prokletí a zvítězili! Své vítězství si pak také užili při trefování zadků svých soupeřů. Po závěrečné skupinové fotce si vzal ještě Jirka do parády brankáře a tím letošní ročník sázavského Fotbalového kempu skončil. Určitě se od příštího týdne většina z nás bude scházet na trénincích, včetně našich nových spoluhráčů z kempu - a s ostatními se snad sejdeme zase příští rok na konci prázdnin. Co u Vás bude zítra k obědu můžete tentokrát napsat Vy mě :-).

Sportu zdar!

T. D.

https://plus.google.com/photos/110089435091929785371/albums/6188366693122016705